Діти навчались професії рятувальника на фестивалі «City work fest» (+ФОТО)

У Сумах стартував цьогорічний сезон Всеукраїнського фестивалю «City work fest». На базі Сумського міжрегіонального вищого професійного училища відбулася освітня профорієнтаційна гра «Місто, де працюють діти». Учасниками заходу стали юні сумчани віком від 2 до 18 років разом з батьками та гості обласного центру.

До проведення масштабної інтерактивної акції долучилися Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в області разом з регіональним відділенням Всеукраїнського громадського дитячо-юнацького руху «Школа безпеки» та представниками волонтерського руху медичного інституту Сумського державного університету.

На території навчального закладу було розгорнуте містечко, де діти оволодівалами азами понад 80-ти професій, а саме – пожежники, будівельники, кухарі, автослюсарі, мантажники, баристи, пекарі та багато інших. В «City work fest» все по-дорослому, тому юні учасники акції отримували паспорт, трудову книжку та заробітню платню під час проходження професійних майданчиків. А зароблені «гривники» витрачали в крамниці солодощів та подарунків.

На етапі «Рятувальна справа» кожен бажаючий міг спробувати себе у якості вогнеборця, рятувальника, парамедика. Після майстер-класу від фахівців діти демоснтрували набуті навички з користування спеціальним спорядженням і обладнанням – гідравлічними ножицями розрізали металеві конструкції, а за допомогою пневмоподушки діставали постраждалих з-під завалів. Також юні рятувальники відпрацьовували на спеціальному манекені реанімаційні прийоми.

Біля навчального містечка був виставлений пожежний автомобіль, яким щодня користуються вогнеборці. Всі охочі мали можливість потрапити до транспортного засобу, одягнути рятувальну форму та зануритися у відповідну атмосферу. Особливий захват це викликало у малечі.

Набільше учасників зібрав майданчик, на якому рятувальники, використовуючи рукавну лінію, демонстрували, як проводиться гасіння пожежі. Струменем води діти ліквідовували умовне загоряння, намагаючись вибити з кола м’яч.

Враження та емоції переповнювали як юних вогнеборців, так і їх батьків. Дорослі з захопленням спостерігали за першими кроками своїх дітей у професійній діяльності і самі охоче долучались до навчальних завдань.

Справжнім сюрпризом для присутніх став майстер-клас роботи прес-офіцера Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Юні учасники могли спробувати себе у якості оператора та спецкореспондента, розповідаючи на камеру набуті знання з правил безпеки.

Дана акція стала яскравою демонстрацією того, як спільними зусиллями освітян, рятувальників та волонтерів можна нестандартно організувати масову пропагандистську роботу з безпеки життєдіяльності, щоб це було цікаво та корисно для підростаючого покоління, у тому числі й у виборі професії.