“Діти повинні піти в школу”, – Сергій Шкарлет про навчання під час пандемії

25 червня уряд призначив нового в.о. міністра освіти і науки України – Сергія Шкарлета. У інтерв`ю для LB.ua він повідомив про можливі варіанти роботи учбових закладів.

Міністерство освіти і науки України, у зв`язку з пандемією коронавірусу, розробляє варіанти, як вчитимуться діти у новому навчальному році. Сергій Шкарлет, в.о. міністра освіти і науки, розповів, що важко уявити зустріч першокласників зі школою дистанційно.

“Я не уявляю собі, яким чином діти можуть піти дистанційно в перший клас. Можливо, якщо ситуація буде загострюватися, то буде знов дистанційний режим. Але першокласники повинні відчути всю соціалізацію в школі.”

Сергій Шкарлет додає, що у міністерстві розробляють варіант змішаного навчання – частково за партами в класі, частково дистанційно.

“Можливо, буде змішана форма відвідування школи – частково офлайн, частково онлайн. Можливо, будуть діти по змінах ходити. Потрібно напрацювати матеріали не лише безпечності санітарних умов, а ще й умов навчання для того, щоб діти отримували соціалізацію.”

Він також розповідає, що спілкувався з багатьма батьками, які проти дистанційного навчання.

“Якщо в родині один монітор і три дитини, у яких одночасно уроки, то як бути? Крім того, діти, якщо це молодша шкода, потребують догляду. А батькам потрібно працювати. Звісно, батьки повинні сидіти з дитиною, але їм треба ще заробляти на життя. Це є величезна соціальна проблема. Якщо в нас буде тільки дистанційне навчання – буде соціальне сирітство.”

Чи сидітимуть школярі 1 вересня за партами? Питання залишається відкритим. Батькам та учням потрібно готуватись до будь-яких сценаріїв і слідкувати за новинами на офіційних сайтах.

Поділитися в соціальних мережах: