Не так давно в Україні і на Сумщині зокрема, фіксували спалахи захворюваності на кір. Хворіли як діти, так і дорослі. Більшість випадків кору виникали через відсутність щеплень та нездатність організму боротися з цією інфекцією. Та нещодавно вчені дослідили вплив хвороби на організм людини і виявилося, що кір “стирає пам’ять” імунітету. Тобто, робить людину вразливою до інших хвороб, на які раніше був імунітет. Наприклад, кір може вас “обеззброїти” перед грипом. Про це пише Громадське з посиланням на СNN.

Два окремі дослідження, опубліковані у журналах Science and Science Immunology, виявили, що вірус кору може викликати «імунну амнезію», видаляючи антитіла, які захищали пацієнтів від інших хвороб.

Так, дослідники з Гарвардської медичної школи вивчали зразки крові у дітей до і після кору. Вони виявили, що вірус знищує від 11% до 73% захисних антитіл пацієнтів, піддаючи їхнє здоров’я більшому ризику вірусних та бактеріальних штамів, до яких раніше був імунітет.

Це означає, що кір може скасувати захист, який забезпечується вакцинами від інших інфекцій, таких як грип або навіть туберкульоз, і спалахи кору можуть таким чином спричинити спалахи інших захворювань.

Люди, які перехворіли на кір і одужали, зрештою повертають цей втрачений імунітет — але щоб він з’явився, їм потрібно знову перехворіти тими чи іншими захворюваннями.

Висновки досліджень також відзначають важливість вакцин. Одна доза вакцинації від кору ефективна для запобігання захворюванню на 93%. Дві дози, як рекомендують більшість органів охорони здоров’я, роблять вакцину 97% ефективною.