Домашня робота зберігає мозок молодим

Навіть невелике фізичне навантаження кожен день може відстрочити старіння, впевнені вчені з США. Тому якщо можливості регулярно відвідувати спортзал немає, можна просто частіше влаштовувати прибирання.

В останні роки з’являється все більше свідчень, що фізична активність може істотно уповільнити старіння мозку. Згідно з новим дослідженням, проведеним командою вчених під керівництвом фахівців з університету Бостона, користь приносять навіть незначні навантаження – наприклад, прогулянки і прибирання.

В основу аналізу, про який розповідає Science Daily, лягли дані з фітнес-трекерів 2 354 американців середнього віку. Пристрої записували інформацію про їх активність протягом трьох днів (мінімум). Крім того, дослідники оцінили об’єм мозку добровольців за допомогою сканування.

“Це показник використовували як індикатор старіння, оскільки після 60 років людина втрачає щороку 0,2% обсягу мозкової тканини”.

Обробивши отримані результати з урахуванням таких факторів, як стать, вік і шкідливі звички, вчені дійшли висновку, що кожна додаткова година легкої фізичної активності на добу збільшує обсяг мозку на 0,22%.

Прогулянки тривалістю щонайменше 10 000 кроків на день також дозволяють уповільнити старіння мозку. У піддослідних, які щодня гуляли, обсяг мозку був на 0,35% вище, ніж у однолітків-домосідів. Це означає, що фізіологічно їх мозок був на 1,75 року молодший.

Нове дослідження спростовує попередні уявлення, згідно з якими фізична активність починає приносити користь тільки після певного порогу. Проте, автори роботи закликають не обмежуватися короткими прогулянками і роботою в будинку, оскільки більш серйозні навантаження збільшують шанси на здорове старіння і довге життя.

Джерело: hightech.plus

Поділитися в соціальних мережах: