Донор, масло та кефірчик: дієта – це справді так важливо чи можна трішки схалтурити?

Досить часто донори крові та плазми скаржаться на прискіпливість лікарів: ну що поганого може бути у дієтичному кефірчику на вечерю чи каші з грудочкою масла на сніданок? Це ж здорова їжа! А дехто навіть намагається обманути лікарів, не розуміючи: аналізи все покажуть. А якщо недобросовісний донор здає плазму, то з’їдений ним жир буде видно навіть під час процесу донації.

Донорам потрібно знати – однією з головних причин вибраковування крові або плазми є їх підвищена жирність – хільоз. Хільоз не дає можливості провести повноцінні аналізи отриманих компонентів крові, тому їх доводиться утилізувати. І це при тому, що на реактиви для клінічного аналізу крові, витратні матеріали, одноразові системи для забору крові, контейнери для крові та плазми, реагенти та ін. витратили немалу суму.

Причиною хільозу крові можуть бути певні захворювання органів травлення. Але найчастіше це – банальне недотримання донорської дієти, про яку завжди нагадують наші лікарі, спеціальні пам’ятки для донорів, які розповсюджує СОЦСК, та інформаційні матеріали на сторінках ЗМІ та в Інтернеті.

Безвідповідальне ставлення донорів до підготовки до здачі компонентів крові призводить до низької якості їх крові та плазми і подальшої їх утилізації. І це завдяки тому, що центр крові обладнаний гарною сучасною апаратурою, яка дає можливість виявляти неякісну кров, а не переливати її тяжкохворим людям і цим ще більше погіршувати їх стан. Видається дивним, що, віддаючи людям найдорожче – власну кров, донори не можуть один вечір та ранок утриматися від жирної їжі та 48 годин – від алкоголю, щоб ця кров дійсно була корисною та здоровою.

Для відповідальних донорів нагадуємо – протягом доби до процедури не рекомендується вживати жирну, смажену, гостру та копчену їжу, молочні продукти, яйця, насіння, горіхи. Вечеря та сніданок донора мають бути легкими та дієтичними – овочі, відварне нежирне м’ясо або риба, варена ковбаса або сосиски, каші, хліб, фрукти. Дотримуйтесь цих норм, щоб ваша кров або плазма справді рятували життя!

Поділитися в соціальних мережах: