Драма зі львівським сміттям у Глухові триває

На Глухівському полігоні шукали львівське сміття.

Скандал зі львівським сміттям, який спалахнув у Глухові наприкінці жовтня, пройшов низку етапів: широкого громадського розголосу, початку кримінального дослідження, за участі місцевої конотопської прокуратури, і нарешті, остаточного з’ясування обставин. Останній мав початися з обстеження полігону ТПВ, пише сайт Кур’єр.

Нагадаємо, 31 березня на сесії Глухівської міськради мер Мішель Терещенко зачитав лист від прокуратури. Розслідуванням було встановлено, що на Глухівський полігон, що був зданий в оренду попереднім мером компанії «Зеленбуд», лише за жовтень минулого року було вивантажено близько 27 вантажівок зі львівським сміттям.

Обстеження полігону вимагала у міської ради сама прокуратура. З’ясувати точне місцезнаходження непотребу, котрий, якщо вірити заявам мера, має в собі небезпечні, а то й радіоактивні речовини, повинна була комісія та представники компетентних служб.

Минулої середи, 12 квітня, комісія у складі заступника мера, чиновників комунальної ланки та державного екологічного нагляду перевірила полігон.

В`їзд було заздалегідь перекрито автокраном, тому екскаватор для забору проб зі сміттєвих шарів так і не зміг заїхати.

Комісія виявила низку порушень: дезбар`єр не функціонував, виникли питання щодо складування сміття. Поверхня площини під сміття розрита, шар відходів занадто товстий, аби його ущільнити належним чином. З матеріалом для засипки теж не все зрозуміло.

Всі порушення занотовано у акті обстеження. Там зазначені й недотримання технологічних вимог, і відсутність всілякого потрібного устаткування, і ще деякі, скажімо так, недопрацювання.

Але комісія, нагадаємо, їхала на звалище не за цим. Головним було докопатися , у повному розумінні, до сміття. З цим не склалося. Як зазначено в акті обстеження, оскільки: «…щорічні технологічні плани організації робіт із захоронення відході, на яких позначені робочі карти захоронення відходів, відповідно до Правил експлуатації полігонів ТПВ, надані не були, через це встановити місце захоронення «львівського сміття» у комісії не було можливості. Також техніка «Зеленбуду» створила перешкоду для в`їзду на територію полігону екскаватора для здійснення в ході комісійного обстеження вибіркового розкопування.»

Отже, не надали, не допустили. Напрошується висновок: є що ховати. Невже на полігоні таки зариті небезпечні відходи зі Львова?

До слова, жодного підвищення радіоактивного фону на глухівському сміттєзвалищі комісія не зареєструвала.