ДРУГ для українців: чому варто зареєструватися

У МЗС закликають реєструватися в системі ДРУГ (добровільна реєстрація українських громадян) задля убезпечення поїздок за кордон, пише Укрінформ.

У системі вже зареєструвалися до 2 тисяч українців.   “Нещодавно ми створили електронну систему, мета якої допомагати українцям, які виїхали за кордон – ДРУГ. І у випадку якоїсь надзвичайної ситуації ми маємо контакти громадян, завдяки чому ми зможемо ефективніше надавати їм допомогу. Створюючи цю систему, ми брали за взірець кращі світові зразки. Поки що в системі зареєструвалися до 2 тисяч українців. Це число постійно зростає. Але ще багато хто про ДРУГ просто не знає. Тому я закликаю медіа розповсюджувати інформацію про систему”, – сказав директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

Він також пояснив, що ця система більше орієнтована на регіони підвищеного ризику, але не тільки.  «Останнім часом МЗС проводило евакуацію українців з Сирії, Лівії, Непалу. Не так давно повертали наших людей також із Афганістану. Але природні лиха (землетрус, повінь, тощо) чи терористичний акт можуть статися будь-де. Крім того, не обов’язково йдеться про стихійне лихо – людина може потрапити в якусь іншу складну ситуацію. ДРУГ оперативно надасть інформацію, що сталося, інструкції, що треба робити далі та необхідні контакти, місця збору», – зазначив Погорельцев.

Він також підкреслив, що реєстрація суто добровільна. Але якщо ті, хто виїжджають за кордон, бажають підвищити рівень свої безпеки, то краще скористатися цією системою.
Джерело: expres.ua

Поділитися в соціальних мережах: