Дві об’єднані громади першими на Сумщині прийняли Стратегії розвитку

12

Боромлянська та Краснопільська ОТГ тепер з головним документом розвитку на 2018-2020 роки.

У ньому міститься коротка характеристика стану соціально-економічного і просторового розвитку громади, а також йдеться про стратегічні бачення та місію, пріоритетні цілі, звітність перед громадою, фінансові джерела та інструменти реалізації Стратегії, повыдомляэ сайт облради.

Основною формою роботи над проектами документу стало проведення засідань Робочої групи за участю радника з питань регіонального розвитку Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, Григорій Стариков. Процес стратегічного планування відбувався у режимі максимального залучення кола експертів, жителів громади до співпраці та обговорення задля написання максимально реального та якісного соціально-економічного плану розвитку об’єднаної громади.

Основний фокус Боромлянської Стратегії спрямований на підтримку та розвиток початкової і середньої освіти та позаурочної зайнятості. За три роки планується зробити вагомий заділ для подальшого створення в громаді ягідного кластеру (полуниця), зазначив Григорій Стариков.

Громада для свого розвитку обрала 2 основні цілі: розумний розвиток території та створення нового гуманітарно-соціального простору. Усього до Стратегії на 3 роки увійшло 57 проектних ідей. Вони планують створити багатофункціональний ЦНАП з мобільним пунктом, запустити автобусні маршрути між населеними пунктами громади, забезпечити високі стандарти питної води для населення, відкрити дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок», придбати нові дитячі та спортивні майданчики та забезпечити матеріальною та технічною базою новоутворене комунальне підприємство «Добробут».

«Гостинна громада з новими традиціями та великими амбіціями» – так звучить місія, яку обрала для себе Краснопільська ОТГ. Під «новими традиціями» громада бачить нову якість надання послуг у сфері медицини, освіти, культури та безпеки, а її «великі амбіції» — майбутнє збільшення своїх територій за рахунок об’єднання з іншими громадами. Для розвитку громада визначила 4 основні цілі: Краснопілля – центр об’єднаної громади; розвиток старостинських округів; розбудова і оптимізація освітнього і спортивного простору; створення нової системи надання муніципальних послуг. Усього до стратегії розвитку на 3 роки увійшло 62 проектні ідеї.

Як зазначив голова Краснопільської ОТГ Юрій Яремчук, плануючи розвиток громади, ключовим було виявлення реальних потреб жителів, бачення проблем громади, визначення пріоритетів у вирішенні тих чи інших проектів. Саме з цією метою була розпочата робота з підготовки та затвердження Стратегії розвитку Краснопільської селищної ради на 2018-2020 роки, яка стане новим поштовхом та віхою у розвитку інфраструктури та покращенню якості життя жителів Краснопільщини.

Боромлянська та Краснопільська стратегії є нешаблонними, з позитивним елементом провокації, прокоментував Григорій Стариков. Говорячи про останню, в ній прописані три цьогорічні пріоритети Мінрегіону: ЦНАП, «нова українська школа» та Центр безпеки (який по своєму є унікальним проектом). Своєрідністю цієї стратегії є упор на молодіжні культурно-спортивні течії: кібер-спорт, кроссфіт, пейнтбол. Враховуючи відсутність перспективи розвитку туризму в найближчі роки, громада робить ставку на різноманітні фестивалі та дозвілля дітей.

Також на сесіях громад депутати прийняли бюджети на 2018 рік, Статути громад. Зокрема, Краснопільська ОТГ затвердила підписану на минулому тижні Угоду з Недригайлівською ОТГ з міжмуніципального співробітництва в частині спільного фінансування проектно-кошторисноі документаціі на побудову Центру безпеки громади в 2018 році.

Поділитися в соціальних мережах: