Фермери Сумщини отримають допомогу з обласного бюджету

З метою створення умов для виробництва та збуту сільськогосподарської продукції, забезпечення її якості відповідно до діючих стандартів, запровадження засобів малої механізації, підвищення продуктивності і генетичних якостей майбутнього маточного поголів’я худоби розроблено та внесено новий напрямок до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, який передбачає сприяння розвитку фермерських та сімейних фермерських господарств. Зміни до вищезазначеної Програми затверджено рішенням сесії Сумської обласної ради від 27 квітня 2018 року.

Напрямком передбачено часткове відшкодування витрат на придбання установки індивідуального доїння (доїльного апарату), машин та обладнання для первинної обробки молока вітчизняного виробництва за рахунок коштів, передбачених в обласному бюджеті на відповідний бюджетний рік, які спрямовуються фермерським господарствам, сімейним фермерським господарствам без статусу юридичної особи, фізичним особам – підприємцям з метою підвищення якості молочної сировини.

Отримати фінансову підтримку матимуть можливість фермерські господарства, сімейні фермерські господарства без статусу юридичної особи, які здійснюють свою виробничу діяльність відповідно до Закону України «Про фермерське господарство», фізичним особам – підприємцям, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15 млн. гривень, зареєстрованим на території Сумської області.

Виплата часткового відшкодування здійснюється за придбані заявником для власного користування нові установки індивідуального доїння (доїльний апарат), машини та обладнання для первинної обробки молока вітчизняного виробництва робочим об’ємом до 2000 літрів включно (далі – обладнання), за умови утримання у своєму господарстві не менш п’яти ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, у розмірі 75 відсотків вартості придбаного обладнання без урахування сум податку на додану вартість, але не більше, ніж:

?за установку індивідуального доїння (доїльний апарат) – 10 тис. гривень;

?за машину та обладнання для первинної обробки молока вітчизняного виробництва робочим об’ємом до 2000 літрів включно – 80 тис. гривень.

Програмою передбачається фінансування з обласного бюджету за цим напрямком у 2018 році – 2,101 млн. грн., у 2019-2020 роках в обсязі 2,0 млн. грн. щорічно.

Джерело: apk.sm.gov.ua