Гарячі обіди – лише для учнів молодших класів і пільговиків: карантинні правила у сумських школах

У Сумах гарячими сніданками і обідами у період карантину у школах годують лише учнів 1-4 класів і пільговиків. Це трохи більше половини усіх дітей, які навчаються у школах міста – 16 тисяч. Батьки решти дітей мають забезпечувати їх їжею самотужки, пише Суспільне.

За словами мами школярки Катерини Рубан, раніше її донька харчувалася в їдальні. Тепер для повноцінного раціону вона запаковує в школу дитині м’ясо, сир, овочі та фрукти.

“Ми спокійно поставились до того, що дитина буде харчуватися самостійно. Власне кажучи, мені простіше зібрати їй з собою якийсь обід, ніж вона з’їсть якусь холодну булочку незрозумілого походження”, – каже пані Катерина.

Школярка Адріана Грабовська розповіла, що слідкує за своєю фігурою, тому їсть лише корисну їжу, відмовляючись від газованої води, чипсів та сухариків.

Мама школяра Андрія Ольга Барбодько теж щодня складає своєму синові шкільний обід. Із ініціативи сина вона робить так ще з минулого року. За словами Ольги, це задовольняє їх обох:

“Я сучасна мама, син у мене дорослий – 7-й клас, тому гамбургер, я вважаю, – це найкращий перекус для школяра”.

Андрій Барбодько каже, що найбільше любить у маминих перекусах шукати сюрприз – щось солодке.

У школі №8, де навчається Андрій, гарячими сніданками та обідами годують дітей, які залишаються у групі подовженого дня, та пільговиків.

Кухарка ЗОШ №8 Вікторія Горобець розповідає, що на сніданок – доволі різноманітне меню:

“Це може бути, наприклад, картопляне пюре з маслом та риба, припущена за рецептом Євгена Клопотенка. Хліб, чай і яблуко, і салат з буряка відварного”.

 

“Учні 1-4 класів отримують сік та печиво і харчуються у класах, куди їм і доставляють їжу класні керівники. Дітки, які приносять їжу у ланчбоксах, – вони так само харчуються у кабінетах, де за ними закріплені місця”, – розповіла директорка ЗОШ №8 Ніна Щербань.

У міській освіті розповіли: учнів 5-11 класів у сумських школах зараз не забезпечують харчуванням взагалі. Із майже 29 тисяч цьогорічних школярів харчуються у школі трохи більше половини.

Начальниця управління освіти і науки Сумської міськради Антоніна Данильченко розповіла, що станом на 1 вересня у школи пішли 28 900 школярів. Із них охоплені харчуванням 16 тисяч. У більшості це не гаряче харчування, а пакетоване.

“Усього 38 шкіл, із них 3 заклади не готують зовсім гарячого харчування. Наприклад, у школі №23 ремонтується харчоблок, проводиться капітальний ремонт, який, я сподіваюсь, скоро закінчиться. Але на сьогодні там неможливо організувати харчування. У школі №9 теж ремонтується харчоблок”, – стверджує Данильченко.

“Школа №29 – це школа повного дня. Дітей понад 1 600, і охопити всіх гарячим харчуванням неможливо. Вони не зможуть це завершити і до 9-ї години вечора”, – додала очільниця управління освіти.

До карантину у Сумах гарячим харчуванням забезпечували до 20 тисяч дітей.

Поділитися в соціальних мережах: