Головний санітарний лікар нагадав про необхідність щеплень

Під час брифінгу 4 серпня Віктор Ляшко нагадав, які щеплення потрібно робити дошкільнятам, які – під час навчання у школі, і коли щеплення потрібно робити дорослим. Також зазначив, що за пів року медики спостерігають низький рівень охоплення плановими щепленнями, який збільшує ризик спалахів вакцинокерованих інфекцій – дифтерії, правцю, поліомієліту, кашлюку та ін.

За словами головного санітарного лікаря, спостерігається зниження рівня охоплення щепленнями проти  дифтерії, правцю, кору, поліомієліту, паротиту, коклюшу і краснухи.

“Ми не повинні забувати і про інші вакцинокеровані інфекції. На жаль, в Україні впродовж січня-червня зареєстровано 1017 випадків кашлюку, 245 випадків кору, 120 випадків епідемічного паротиту і 28 випадків краснухи. Це все інфекції, яким можна і потрібно запобігати шляхом проведення планових щеплень. На жаль, тенденції рівня охоплення плановими щепленнями проти інфекційних хвороб, які включені до національного календаря щеплень, за півріччя 2020 року не дуже втішні”, – повідомив Ляшко.

Дошкільнятам до першого дзвонику потрібно зробити наступні вакцинації: чотири щеплення – проти кашлюку, поліомієліту, дифтерії і правцю; одне – від кору, паротиту, краснухи; три –  проти гепатиту В і Hib-інфекції і одне щеплення проти туберкульозу. Якщо вони пройдуть повний комплекс іммунізації, наступний їх чекає після 14-ти років.

“Окрім щорічного сезонного щеплення від грипу, але, на жаль, поки що воно не включено до національного календаря щеплень і не покривається за кошти державного бюджету. У 14 років ми проводимо вакцинацію від поліомієліту оральною поліомієлітною вакциною, а також у віці 16 років проводиться вакцинація проти дифтерії і правцю. У подальшому, після 16-річного віку, кожні 10 років ми повинні здійснювати ревакцинацію від дифтерії і правцю. Ця вакцина також надається безоплатно у кабінетах щеплень. Тому всі дорослі, хто не робив щеплення кожні 10 років – не ревакцинувався від дифтерії і правцю – зверніться, будь ласка, до свого сімейного лікаря і проведіть ревакцинацію”, – додав головний санітарний лікар.