Громадяни, які часто змінюють авто, будуть сплачувати 5% податку

Дохід, отриманий фізичною особою від продажу або обміну протягом року одного з об’єктів рухомого майна — легкового автомобіля, мотоцикла або мопеда — не оподатковується. «Якщо громадянин здійснює продаж такого рухомого майна двічі і більше разів протягом одного календарного року або здійснює продаж вантажного автомобіля, то отриманий дохід буде обкладатися податком за ставкою 5 відсотків», — роз’яснює начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Державної податкової інспекції в м . Суми Валерія Москальчук.

Сума таких доходів включається до загального річного оподатковуваного доходу та відповідно підлягає декларуванню шляхом подачі до фіскальної служби декларації про майновий стан і доходи. Зробити це слід до 1 травня 2016 з місцем реєстрації декларанта.

Дохід від продажу такого транспортного засобу визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної відповідно до закону.

Платник податків може самостійно обирати один із способів визначення вартості відчужуваного майна, а саме: використовувати оціночну вартість, визначену відповідно до закону, або середньоринкову вартість відповідного транспортного засобу.

В інспекції повідомляють: середньоринкову вартість транспортного засобу можна розрахувати самостійно на сайті Міністерства економічного розвитку, з урахуванням марки автомобіля, року його випуску, автопробігу та дати продажу.

Джерело 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах: