Гройсман назвав новий пенсійний вік в Україні

9

Кабінет міністрів України і Міжнародний валютний фонд (МВФ) узгодили варіант Пенсійної реформи без підвищення пенсійного віку.

Про це під час презентації реформи в Кабінеті міністрів України заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, пише газета Сьогодні.

«Одним з головних вимог (ред. — МВФ до пенсійної реформи) було підвищення пенсійного віку. Нашим завданням було уникнути підвищення пенсійного віку – і ми це завдання виконали. Пенсійний вік залишається на рівні 60 років для людей, у яких є страховий стаж 25 років«, – заявив Гройсман.

При цьому, якщо у людини менше 15 років стажу, пенсійний вік склав 65 років.

Крім того, за словами голови Кабміну, люди з нестачею стажу матимуть можливість здійснити внески до Пенсійного фонду, щоб отримувати повноцінну пенсію.

«Тобто якщо у тебе немає кількох років стажу по досягненні 60 років, ти можеш це компенсувати шляхом внесків до Пенсійного фонду», – порадив Гройсман.

Однак, як поінформував прем’єр-міністр, для деяких категорій українців скасують особливі умови виходу на пенсію.

«Ми скасовуємо право на призначення пенсії за вислугу років для деяких категорій працівників, які на сьогодні страждали тільки від того, що у них була мінімальна зарплата. Їм було простіше піти на пенсію за вислугою років, тому що суттєвої різниці не було», – зазначив Гройсман.

У той же час, ці норми не торкнуться шахтарів і сталеварів.

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: