Хто віджимає земельні паї у італійця-аграрія

4

На Білопільщині у аграрія-іноземця намагаються забрати землю. Нещодавно він дізнався: ділянки, які він законно має право обробляти ще кілька років – передали іншому підприємству в оренду.

Італієць Дал Біанко Наццарено на Сумщині живе і працює вже з десяток років. Увесь цей час він активно інвестує в село Нові Вирки. На своєму підприємстві чоловік вирощує різні сільськогосподарські культури. Проте зараз землю, яку він орендує, намагається забрати інше місцеве підприємство.

«Це підприємство, що знаходиться неподалік, якимось чином змогло заключити і зареєструвати договори з людьми повторно. Коли у нас договори на ці землі до 2024 року», — коментує аграрій Дал Біанко Наццарено.

5

Справа у тому, що чоловік кілька років тому взяв в оренду земельні паї у місцевих жителів, і щорічно чесно сплачував їм відсотки за користування ділянками. Нещодавно ж від підприємства «Білопілля Агросвіт» він отримав шокуючого листа.

«У цьому листі повідомлялося, що 12-го травня представники цієї фірми приїдуть на мої земельні ділянки, які тепер належать їм, аби таким чином розмежувати володіння. Більш того, у місцевій газеті вони опублікували схожий текст, аби всі люди знали, що можна себе настільки некоректно поводити», — говорить аграрій.

Чоловіка неабияк здивувала така звістка, адже строк його оренди на деяких ділянках діє аж до 2024-року. І яким чином із жителями могли укласти договори на вже орендовану землю – просто не розуміє. Юристи ж кажуть, до січня 2013 року всі земельні ділянки реєструвалися у одному кадастрі, а після цієї дати – уже в іншому. Тому цілком можливо, що новий реєстратор просто не захотів поцікавитися інформацією, хто яку землю орендує.

«Статтею 10 Закону «Про державну реєстрацію речових прав» передбачено, що новий реєстратор обов’язково має перевіряти відомості зареєстрованих прав, які вчинені до цієї дати. Шляхом запиту до тих же підприємств, установ і організацій, які реєстрували, або подавали на реєстрацію», — коментує ситуацію юрист Сергій Потураєв.

Кореспонденти СТС спробували дізнатися про це у місцевому відділі держгеокадастру. Проте профільного спеціаліста на роботі не виявилося. Відтак, наша знімальна група вирушила до підприємства «Білопілля Агросвіт», аби поцікавитися їх думкою з приводу спірної ситуації з землею.

«Ми всі разом зберемося, і це питання будемо вирішувати уже по факту. Людина і орендар. І ці питання вирішимо тоді, коли будуть всі зібрані», — говорить фахівець земельних відносин ТОВ «Білопілля Агросвіт» Сергій Дружченко.

Італієць же з таким станом речей миритися не збирається, і планує звертатися до суду.

Детальніше дивіться у сюжеті СТС.

Поділитися в соціальних мережах: