Художній школі в Сумах мало місця

Дитяча художня школа ім. Лисенка просить владу Сум виділити гроші на добудову класу скульптури до існуючого приміщення  на вул. Псільській, 7. Це питання розглянула планово-бюджетна депутатська комісія міськради.

За словами директора школи, на сьогодні клас скульптури знаходиться в непристосованому приміщенні – колишній туалетній кімнаті, яка поступово руйнується: щороку підлога просідає на 10-15 сантиметрів. Не кажучи вже про те, що такого приміщення (30 кв. м) для класу скульптури дуже мало – нормально займатися в таких умовах неможливо. Тому адміністрація школи хоче не тільки привести його до ладу, але й зробити двоповерхову добудову (300 кв. м) до будівлі школи з боку двору, в якій і розмістяться два класи скульптури. Місця для цього у дворі школи якраз вистачає.

Проблема тільки в тому, що такі роботи напевно обійдуться місту в кілька мільйонів. Адже фактично йдеться про нове будівництво, і тільки на розробку проектно-кошторисної документації потрібно майже 350 тис. грн. До того ж справа ускладнюється тим, що будівля художньої школи є місцевим пам’ятником архітектури, а значить, проведення будь-яких робіт, тим більше таких серйозних, як добудова, має обов’язково узгоджуватися з Міністерством культури. Але перш за все потрібно отримати ще один дозвіл: за законом будь-яке будівництво в історико-архітектурній частині міста (до якої належить і вул. Псільська) може проводитися тільки через історико-містобудівне обґрунтування.

Деякі члени комісії висловили думку, що буде набагато простіше підшукати для класу скульптури якесь інше відповідне приміщення. Але інші депутати заперечили, що такий варіант не підходить – всі заняття у дітей повинні проходити в одному місці, адже не будуть же вони їздити на один урок кудись в інший район міста? Що ж стосується погоджень, то, виявляється, керівництво школи займається цим питанням уже два роки і на сьогодні вже отримало від Міністерства культури і управління архітектури містобудівні умови і обмеження, а також дозвіл на проектування. Ескізний проект теж уже готовий.

У підсумку комісія доручила УКБ опрацювати це питання спільно з КП «А.Б.К» і визначити, у скільки може обійтися такий об’єкт. А вже після цього депутати вирішуватимуть, чи потягне місто в принципі такі витрати чи ні.

Джерело: debaty.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: