Ідентифікували останнього із сумських артилеристів, убитих обстрілом з РФ

У результаті ДНК-експертизи ідентифіковано фрагмент тіла останнього з 17-ти воїнів 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади, які загинули в результаті ракетного обстрілу з території РФ 3 вересня 2014 року в районі н.п. Побєда Луганської області.

Про це повідомив офіцер командування бригади Олександр Курішко.

“3 вересня 2014 року з території РФ по території України в районі селища Побєда Новоайдарського району Луганської області був завданий артилерійський удар із застосуванням реактивних систем залпового вогню “Смерч” по базовому табору, в якому перебували в тому числі військовослужбовці 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади. В один момент загинули 17 військовослужбовців. Згодом ми похоронили 16 воїнів, однак тіло 17-го загиблого – старшого сержанта Олександра Буйвала – ми тоді так і не знайшли”, – сказав він.

Офіцер розповів, що в районі селища Побєда відкрито пам’ятний знак загиблим під час обстрілу військовослужбовцям 27-ї бригади, на якому викарбувані імена 17 бійців. Водночас тривали роботи з пошуку тіла останнього з них, яке було просто пошматоване.

“У 2017 році ми проводили пошукові заходи, під час яких було знайдено фрагменти тіла. Після проведення ДНК-експертиз у рамках кримінального  провадження, яка розслідується за фактом загибелі бійців, було отримано результат, що ці фрагменти належать Олександру Буйвалу. Наступного тижня –  у середу-четвер – ми проведемо поховання, щоб поховати його як солдата, як героя, з усіма військовими почестями та по-християнськи”, – сказав Курішко.

Він також повідомив, що в районі місця обстрілу, неподалік від пам’ятного знака, виявлено залишки снаряда, випущеного з російського “Смерча”. “Сьогодні органи досудового розслідування задокументували та вилучили залишки снаряда як речовий доказ у кримінального провадженні. Це ще один речовий доказ, який у майбутньому може бути використаний у судових процесах проти агресора”, – заявив Курішко.

Джерело: ukrinform.ua

 

 

Поділитися в соціальних мережах: