Кабмін пропонує ввести в Україні довічне ув’язнення за злочини проти людяності

41

Кабінет міністрів схвалив і направив до парламенту законопроект, яким пропонується ввести в Україні вищу міру відповідальності (довічне ув’язнення) за вчинення злочину проти людяності, повідомляє газета Сьогодні.

Уряд пропонує Раді доповнити Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекс відповідною мірою відповідальності.

«Дуже знаково, що ми саме сьогодні приймемо і відправимо цей законопроект до парламенту, щоб в нашому законодавстві з’явилася окрема стаття 438/1, яка визначає найвищу міру відповідальності щодо осіб, які вчиняють злочини проти людяності», – сказав міністр юстиції Павло Петренко.

Міністр зазначив, що багато подібних злочинів скоюються за підтримки Росією бойовиків.

Таким чином, якщо Рада підтримає законопроект, то з’явиться нова стаття «Злочин проти людяності», яка передбачатиме тюремний термін від 8-15 років до довічного ув’язнення.

Таке покарання пропонується передбачити за вчинення в рамках широкомасштабного або систематичного усвідомленого нападу проти цивільного населення наступних злочинів: вбивства, винищування, поневолення, депортації, ув’язнення або іншого жорстокого позбавлення фізичної свободи в порушення основних норм міжнародного права, тортур, зґвалтування, сексуального рабства, примусу до заняття проституцією.

Поділитися в соціальних мережах: