Камери відеоспостереження обійдуться Сумам у 155 мільйонів гривень

22

27 червня в мерії відбулася робоча зустріч міської влади з представниками СБУ, поліції та надзвичайниками щодо встановлення по місту камер відеоспостереження в рамках проекту «Безпечне місто». Про це йдеться на сайті Сумської міськради.

За словами начальник відділу інформаційних технологій та комп?ютерного забезпечення Віктора Бєломара загалом по місту планується встановити 165 камер відеоспостереження (вартість однієї – близько 33,7 тис. грн.). На ці цілі з міського бюджету необхідно буде спрямувати 155 млн. грн. Ця сума, наголосив Віктор Бєломар, містить абсолютно всі витрати, враховуючи вартість самих камер, придбання решти необхідного обладнання, облаштування ситуаційних кімнат (таких планується три), оренду мереж, послуг київського Центру з розміщення та обробки даних.

«Саме досвід Києва та їхня підтримка значно зекономлять бюджетні кошти нашого міста. І хоча у столиці сума витрат була дещо меншою за ту, яку плануємо спрямувати ми, але це пов’язано з тим, що наша система та камери є більш новими», — сказав начальник відділу інформаційних технологій та комп?ютерного забезпечення.

Міський голова Олександр Лисенко підкреслив, що в цьому році потрібно виконати третину від запланованого. У наступному році — решту робіт. Головне — прокласти мережу, а потім лише додавати камери.

«Сьогодні ми можемо придбати вже близько 80 камер. Проте потрібно з’ясувати, де саме вони будуть встановлені», – повідомив мер.

Він дав доручення створити робочу групу з представників профільних служб, які мають визначитися із кількістю камер, яка необхідна кожній структурі, і тим, які місця необхідно обладнати системою відеоспостереження. У подальших планах міської влади – створити в Сумах власний ситуаційний центр.

Поділитися в соціальних мережах: