Карантинна допомога по частковому безробіттю: хто отримає та які документи потрібні?

У Сумах виплати по частковому безробіттю в рамках державної підтримки під час карантину отримають 376 роботодавців та 2095 підприємців, які не мають найманих працівників, повідомляє міський центр зайнятості. Розповідаємо, як вони нараховуються, та як отримати карантинну допомогу.

У зв`язку з поширенням  гострої респіраторної хвороби COVID-19, уряд виділив 4,7 млрд. гривень на підтримку підприємців під час карантину.

Термін подання документів – протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва.

Хто з підприємців може отримати допомогу?

До переліку осіб, які можуть звернутися по допомогу, додали ФОП. Вони можуть виступати і як роботодавці (тобто оформити таку допомогу для виплати її своїм працівникам), і як застраховані особи (тобто оформити таку допомогу на себе).

Оскільки ФОП належать до суб’єктів малого та середнього підприємництва, вони мають право оформити таку допомогу на своїх працівників за загальною процедурою. Оформлення допомоги на себе – новація Уряду, тому чи призначатимуть центри зайнятості ФОП таку допомогу, враховуючи відсутність чіткого порядку її надання, невідомо. Власникам рекомендують слідкувати за оновленнями на офіційних сайтах.

Важливо! Якщо ФОП надає недостовірні відомості, він вимушений повернути допомогу Фонду безробіття у повному обсязі.

Хто з ФОП не отримає підтримку від держави?

Уряд зазначив, що ФОП не зможуть отримати допомогу, якщо:

  • вони отримують пенсію;
  • не сплачували ЄСВ за себе протягом 6 місяців з дати початку зупинення/ скорочення діяльності

Центр зайнятості наголошує, що отримувати дві допомоги, як працівник і як ФОП, не можна.

Які документи потрібні?

Щоб отримати допомогу на себе, ФОП має надати центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника ЄСВ:

  • Заяву у довільній формі. Але в ній обов’язково слід зазначити інформацію про належність ФОП до суб’єктів малого або середнього підприємництва. Такий статус треба підтвердити копією декларації по доходи ФОП (тобто декларації про майновий стан та доходи для «загальників» або декларації про єдиний податок) за попередній рік.
  • Копію наказу про зупинення або скорочення діяльності. Йдеться про підприємницьку діяльність, причиною якої є карантин. Треба чітко вказати дату початку такого зупинення або скорочення.
  • Відомості про себе (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорту – для тих, хто від цього номеру відмовився).
  • Довідку від ДПС про сплату ЄСВ за останні 6 місяців, які передують даті зупинення/скорочення діяльності.

Розмір такої допомоги визначається, виходячи з фінансових можливостей Фонду безробіття, і не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Детальніше з процедурою надання ви можете ознайомитись за посиланням.

Марина Тищенко

 

 

Поділитися в соціальних мережах: