Казенний завод «Зірка»: ліквідувати не можна утримувати?

На сході Україні четвертий рік поспіль тривають військові дії, а на Сумщині стоїть виробництво на заводі концерну «Укроборонпром». Працівники державного підприємства – казенного заводу «Зірка» доведені до відчаю.

Ні копійки зарплати за останній рік, а ще – постійні проблеми із виплатами протягом останніх трьох років. Підприємство відключене від електропостачання і має майже 60 мільйонів податкового боргу, через що сім’ї  працівників «Зірки» лишаються без субсидій.

Наприкінці вересня люди зверталися до міського голови Шостки із проханням організувати зустріч із губернатором. Втім, ані міського голови, ані губернатора. Тож працівники «Зірки» вийшли на акцію, яку назвали «Назустріч губернатору». Люди перекрили дорогу із Шостки на Суми.

У понеділок, 8 жовтня, очільник області Микола Клочко і міський голова Шостки Микола Нога вели перемовини у Києві щодо вирішення проблем підприємства.

“Є шанс на те, щоб це підприємство працювало, навіть на дотаційних умовах. Люди мають отримувати зарплату, Укроборонпром обіцяє виплатити заборгованості по заробітній платі уже в листопаді”, – говорить голова Сумської ОДА Микола Клочко.

Працівники казеного заводу «Зірка» дали керівництву області й країни один тиждень на вирішення їх питань і виплати грошей. У разі, якщо людей не почують, вони обіцяють безстроково перекрити дорогу М-02, трасу міжнародного значення Київ-Москва.

Довідково: Казенний завод «Зірка» – одне з двох підприємств військового спрямування у місті Шостка. «Зірка» працює із 1771 року, і його основна діяльність – це випуск пороху і зарядів для ствольної артилерії, танкових гармат і мисливської зброї.

Альона Щербакова, журналіст проекту «(не)ПРИЧЕТНІ»

Поділитися в соціальних мережах: