Керівники Попівського спиртзаводу обіцяли мітингувальникам зменшити сморід у місті

Під час мирного протесту проти їдкого запаху, який йде з відстійників Попівського спиртзаводу, керівник підприємства Павло Шабан та голова сільської ради Попівки Сергій Савченко пообіцяли ближчим часом ретельніше боротись зі смородом.

27 липня жителі села Попівка, розташованого у  Конотопському районі, вийшли на мирну акцію. Мешканці кілька років поспіль вимагають від підприємства вирішити проблему з неприємним запахом з відстійників ДП «Попівський експериментальний завод». Керівник заводу Павло Шабан та голова сільради Сергій Савченко дали ряд обіцянок щодо зменшення смороду, повідомляє Конотоп.City.

«Більше не виливатимемо барду в бардові ями»

«Щойно завод почав працювати цього року, ми зрозуміли, що потрібно відмовлятися від бардових ям. Спочатку пробували розібрати з цим хімічним методом на полях, але це ні до чого не привело. Потрібно діяти інакше: утилізувати всередині підприємства», — говорить Павло Шабан.

«Барду утилізуватимемо на базі дріжджового цеху»

«Рік тому почали розробку установки для утилізації барди, з якої, в результаті, виходить чиста вода. Її розробили, але вона коштує дуже багато. На основі розробок ми зробили подібну в нашому дріжджовому цеху. Уже закупили додаткове обладнання для охолодження і подальшого перероблювання барди», — повідомив під час виступу директор заводу.

Нагадаємо, що дріжджевий цех працює з 10 липня, ще раніше для покращення екологічної ситуації для біологічної очистки бардових ям заводу була використана хлорела.

«Через місяць запах буде меншим»

«Ми почали укривати бардові озера плівкою. Таким чином ми перекриваємо доступ кисню й це сповільнює хімічні процеси. Запах буде меншим. Через місяць ми з цим впораємося. Це буде видно хоча б в тому, що ми більше не зливатимемо барду», — додав директор заводу.

«Знайдемо кошти на очисні споруди»

«Ми розробили проєкт і подали його на Державний фонд регіонального розвитку. Так вийшло, що коштів нам не дали. Тому зараз кошти на реконструкцію шукаємо в екологічному фонді. За ці кошти зробимо очисні споруди та відділити каналізацію від відходів заводу», — повідомив сільський голова під час виступу на акції.

«Барда змішується з каналізацією — це теж викликає різкий запах. Однак з каналізацією надія на місцеву владу. Вони вже створили проєкт, а ми виділили їм ділянку землі на території заводу. Однак у них, то коштів немає, то інші виправдання», — зазначив директор заводу.

Раніше Держекоінспекція провела перевірку Попівського експериментального заводу і виявила численні порушення вимог природоохоронного законодавства. Тоді до адміністративної відповідальності притягнули 9 посадовців.

 

Поділитися в соціальних мережах: