Кір в Україні, епідемія?

Картинки по запросу корь

Кір залишається в Україні головною темою останніх днів. Від ускладнень від хвороби вже померло дві дорослих людини та чотири дитини. Але обговорення не вщухають після звістки про те, що столичні дитсадки та школи не прийматимуть дітей без щеплень.

Дитина, яка не була вакцинована від кору, при контакті з хворим повинна отримати щеплення протягом 72 годин. Про це йдеться у рекомендаціях Міністерства охорони здоров’я у мережі Facebook.

«В Україні триває спалах кору. Якщо ви контактували з хворим, негайно зверніться до лікаря. Якщо невакцинована дитина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. У деяких випадках також показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну. Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти. Єдиний надійний метод профілактики кору – вакцинація», – йдеться у повідомленні.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, епідемія оголошується, коли зафіксовано 100 випадків захворюваності на 100 тисяч населення. Наразі в Україні немає епідемії, є лише спалах хвороби. Але є Закон про захист населення від інфекційних захворювань, за яким діти, які не отримали профілактичних щеплень, не можуть відвідувати дитячі заклади. Він передбачає винятки- коли дитина має протипоказання від щеплень, якщо з певних причин у лікарнях відсутні вакцини та у випадку, якщо батьки категорично проти. У такому випадку вони пишуть відмову, яка зберігається у медичній картці дитини.

Таким чином, згідно із законодавством України, у разі епідемії, місцева влада має право заборонити дитині ходити до школи. Але у цьому випадку починаються непорозуміння з боку батьків. Ті, хто робив дітям щеплення, наполягають на відстороненні нещеплених. А прибічники іншого табору заявляють, чого це їхніх дітей позбавляють права на освіту через чиїсь незрозумілі рішення.

Поділитися в соціальних мережах: