Клієнти “Сумигазу” заборгували за послуги з доставки газу близько 40 млн гривень

На зростання боргів вплинув мораторій на застосування штрафних санкцій до боржників, введений урядом через пандемію коронавірусу, повідомляє Главком. Заборгованість може негативно вплинути на безперебійність постачання газу на цей опалювальний сезон.

Клієнти АТ “Сумигаз” заборгували за послуги з доставки газу більше 38,0 млн. грн. Значну заборгованість мають підприємств комунальної теплоенергетики за послуги з розподілу газу, вони складають 26 млн. грн. Решта припадає на побутових споживачів.

Цього року на зростання боргів вплинула пандемія коронавірусу, а саме введення мораторію на застосування штрафних санкцій до боржників, введений урядом через карантин.

“АТ “Сумигаз” надіслав до Верховної Ради України інформацію щодо розрахунків з Оператором ГТС та виплати з боку споживачів. Ці дані свідчать, що споживачі винні нам в 4 рази більше, ніж ми заборгували Оператору ГТС. Із введенням мораторію на штрафні санкції зросла кількість споживачів-неплатників”, – зазначила фінансова директорка АТ “Сумигаз” Світлана Рибальченко.

Заборгованість може стати причиною відключення газу. Щоб не допустити цього, “Сумигаз” нагадує споживачам про вчасну сплату платіжок. Адже здебільшого саме від клієнтів залежить надійність та безперебійність газопостачання в осінньо-зимовий 2020-2021 років та розрахунки з Оператором ГТС.

Поділитися в соціальних мережах: