Командний спорт позитивно змінює структуру мозку дітей

Заняття спортом збільшують обсяг гіпокампа і знижують депресивні розлади у школярів, показало дослідження в США. Командний дух, як виявилося, має величезне значення для психічного здоров’я дитини.

Ранні дослідження вказували на позитивний взаємозв’язок між впливом спорту на депресію і обсягом гіпокампа у дорослих. Ця частина мозку відіграє важливу роль у функції пам’яті і реакції на стрес. Вчені з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі (США) вирішили простежити за аналогічним взаємозв’язком у дітей і довели, що гра в командні види спорту знижує ризики розвитку депресії. Їх робота опублікована на сайті університету.

У дослідженні взяли участь більше 4 000 дітей віком від 9 до 11 років. Батьки надали інформацію про участь школярів у спортивних та інших заходах, а також симптомах депресивних розладів, якщо такі спостерігалися. Потім вчені провели сканування мозку і проаналізували обсяг гіпокампа.

“Заняття в командних видах спорту збільшували обсяг гіпокампа у дівчаток і хлопчиків, а у останніх також зменшували ознаки депресії. У дівчаток аналогічного позитивного ефекту на симптоми депресії не було зафіксовано, уточнюють автори”.

Вони припустили, що наявності депресії у дівчаток сприяють різні чинники. Також можливо, що такий взаємозв’язок виникає в більш пізній період розвитку.

Результати були більш вираженими у дітей, які брали участь саме в командних видах спорту, підкреслюють дослідники. Це вказує на додаткову користь командного духу для психіки дітей.

«Цей сценарій має важливі наслідки для розуміння природи дитячої депресії і повинен враховуватися в практиці», – говорить провідний автор дослідження Ліза Горхам.

Висновки відкривають нові можливості для розробки стратегій профілактики і лікування депресії у дітей раннього віку.

Джерело: hightech.plus