Конкурувати з поляками: мешканців Сумщини в агрошколі навчать вирощувати ягоди

Обласна служба зайнятості виступила з ініціативою створити у селі  Хоружівка Недригайлівського району першу в Україні «Агрошколу». Існуватиме вона під  егідою служби зайнятості. Остання опікуватиметься навчальним процесом, матеріально-технічною базою, умовами проживання майбутніх слухачів з числа безробітних.

Проект здобув підтримку в Державній службі зайнятості, яка забезпечуватиме фінансування своєрідної агрошколи. Передбачається, що навчатимуться в агрошколі не лише уродженці Сумської області, а й усі бажаючі з різних регіонів України.

«Подібний проект – перший в Україні, яким буде опікуватися обласна служба зайнятості. Наші безробітні матимуть змогу набути навички бджоляра, садовода, ми навчимо їх вирощувати полуниці, малину, інші ягоди та фрукти. Досить їздити за кордон. Ми самі спроможні налагодити ефективне вирощування плодів та ягід, на які чекає наш споживач. Кліматичні умови Сумщини дозволяють вирощувати ранні та пізні сорти плодів та ягід. А в перспективі вирощуватимемо елітні саджанці на продаж, всіляко заохочуючи людей до заняття власним бізнесом», – говорить директор обласного центру зайнятості В. Підлісний.

Його слова доповнює заступник голови Недригайлівської райдержадміністрації Ігор Борисовський: «Не секрет, що багато наших земляків їздять за кордон вирощувати саме ті сорти плодоягідних культур, які прекрасно культивуються на Сумщині. З допомогою служби зайнятості тепер є можливість на рівних конкурувати з тими ж, скажімо, поляками. А влада допоможе знайти ринки збуту. Місцевий орендодавець подбав про приміщення для майбутньої «Агрошколи», у Хоружівці є чудовий сад, пасіка, їдальня, квартири для проживання слухачів”.

Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іван Боршош підкреслив, що з боку облдержадміністрації ініціатива обласної служби зайнятості матиме відчутну та дієву підтримку.

Директори обласного центру зайнятості і центру професійно-технічної освіти Володимир Підлісний та Михайло Гузь, депутат обласної ради Віра Лаврик зустрілися у приміщенні обласного центру зайнятості також з Петром Ющенком, братом третього Президента України Віктора Ющенка. Родина Ющенків зацікавилася проектом «Агрошкола» на їх малій батьківщині в селі Хоружівка Недригайлівського району, обіцяють всіляку допомогу в її створенні та подальшій діяльності. Зокрема, для тих, хто побажає оволодіти фахом бджоляра, вони надають у користування сучасну лабораторію.

 

Поділитися в соціальних мережах: