Кооперація сільгоспвиробників Сумщини – запорука прибутковості

12

Сільськогосподарська кооперація — ключ до прибутку.

Про це говорили на форумі для аграріїв. Присутнім роз’яснили шляхи створення кооперативів та їхні вигідні сторони.

Село вимирає, молодь виїжджає. Проблем у сільських місцевостях чимало. Один із варіантів їх вирішення обговорювали на форумі для аграріїв під назвою  «Кооперація у аграрній сфері як запорука зміцнення малого та середнього аграрного бізнесу Сумщини». На захід з’їхались експерти, представники влади, аграрії, кооператори і ті, хто тільки планує приєднатися до аграрних об’єднань.

«Ми бачимо свою задачу – об’єднати аграріїв у кооперативи, щоб малі підприємства мали змогу об’єднатися за напрямками і виходити на внутрішні та зовнішні ринки», — говорить президент Сумської торгово-промислової палати Констянтин Макаренко.

5

Сільгоспвиробникам Сумщини пропонують розвивати кооперативний рух. Рішення не нове, кажуть експерти агрогалузі, але дієве. Кооперація аграрного бізнесу — це світова європейська практика. Щоб конкурувати на ринку, а це головна мета в виробництві сільськогосподарської продукції, треба мати ринки збуту.

«Ринки збуту формуються безумовно для тих категорій виробників, які можуть створити товарну групу продукції, яка повинна бути однорідною, яка повинна бути сертифікованою і т.д. І без кооперативів це дуже складно зробити, — розповідає директор Департаменту Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Стефанович.

6

Агропромисловість на Сумщині розвивається, — запевняють чиновники, проте, об’єднавшись, сільгоспвиробники матимуть більший прибуток.

«Ми зараз на лідируючих позиціях. Тому що ми — перші по урожайностях кукурудзи, перші по гречці, по багатьох позиціях і по тваринності так само — 5,6. Якщо ми говоримо про сегмент якраз дрібного і середнього бізнесу, нам би хотілось, щоб він розвивався краще» — коментує заступник голови Сумської ОДА Микола Подопригора.

7

Власникам сільгоспугідь діяти поодинці складно. Останніми роками селяни все частіше скаржаться, що ціна на молоко, яку пропонують молокозаводи, змушує їх відмовлятися від його здачі. Якщо раніше корову у дворі розцінювали, як можливість додатково заробити, то нині на селі кількість «годувальниць» все зменшується. Але поки деякі селяни опускають руки і збувають тварин, інші знаходять рішення у кооперації.

«Я на даний момент підприємець, сімейного типа підприємство маю. І якраз закликаю людей до кооперації. Тому що часто подорожую за кордон і бачу як розвивається світ і куди нам іти, і це тільки один єдиний шлях розвитку громади», — говорить підприємець Дмитро Самофалов.

8

Учасники форуму вважають, що захід дасть можливість отримати методичну допомогу та знайти партнера для об’єднання по вибраному напрямку.

«Спілкуючись в районах з фермерами, з дрібними сільхозвиробниками перше, що я чую, можливо їх незнання, можливо десь недостатній досвід в цьому. Тому ми намагатимемось наступний рік зробити все ж таки роком, який відкриє можливості для наших дрібних сільгоспвиробників», — зазначила заступник голови Сумської облради Тетяна Головко.

9

Кооперація дарує селянам перспективи для розвитку, адже це не лише гарний спосіб більше заробляти, а й жити краще, спільно господарювати на землях, шукати шляхи оптимізації.

Поділитися в соціальних мережах: