“Коронавірус – це не фейк, це – реальність!” – лікарі Сумщини

Через збільшення кількості хворих на Covid-19 Сумщина ризикує повернутися до жорсткого карантину. Статистика захворюваності останнього тижня в регіоні зросла удвічі. Очільник Сумської області зустрівся з медиками, щоб обговорити ситуацію і зрозуміти, як діяти далі. Чи витримає Сумщина ймовірну другу хвилю карантину?

Якщо у Сумській області чи в окремих районах, містах чи селах буде найвищий червоний рівень небезпеки поширення Covid-19, регіон повернеться до найжорсткішої форми карантину.

“Наразі на Сумщині деякі райони потрапляють у червону зону. Це Краснопільський, Недригайлівський, Середино-Будський райони, а також Недригайлів та Середино-Буда. Але туди можуть потрапити й Суми”, – застерігає директор Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Володимир Збаражський.

Головна інфекціоністка області Ірина Троцька стурбована тим, що багато людей надто спокійно ставляться до проблеми коронавірусу. На її думку, частково, це і є причиною того, що хвороба прогресує.

“Як показують останні дослідження, навіть при перебігу коронавірусної хвороби в легкій формі у людини в подальшому може розвинутись фіброз легенів. Тобто, коли легені проростають не функціонуючою тканиною, вони не можуть виконувати своєї основної функції, тобто функції дихання”

Медики кажуть, боротьба з Covid-19 ускладнюється ще й через те, що навіть за високих температур вірус не зникає, як це зазвичай відбувається з грипом чи ГРВІ.  

“Жителі Сумщини мають зрозуміти, що коронавірус – це не фейк, це реальність. І він не сезонний, як грип, як ГРВІ. Навіть попри те, що зараз літо, жарко, і в Україні, і в усьому світі захворюваність на коронавірус іде на збільшення. І безумовно, це змушує нас переглядати певні моменти і в профілактиці, і в лікуванні цієї хвороби”, – говорить начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко.

На сьогодні Сумщина забезпечена засобами індивідуального захисту десь приблизно на місяць, стверджують медики, але, якщо піде друга хвиля епідемії, – потрібно буде приймати план додаткового надання допомоги закладам охорони здоров’я.

Шановні жителі Сумщини, не нехтуйте, будь ласка, елементарними правилами, які можуть врятувати ваше життя і здоров’я!

Фото: ST

 

Поділитися в соціальних мережах: