Корупційні справи Олександра Лисенка скоріше за все закриють, навіть якщо той виявиться винним

Адвокатеса міського голови Сум Олександра Лисенка заявила: мер діяв у рамках законодавства, коли сам собі виписував премію. І додала, що термін розгляду справи вже сплив, тому попри усі звинувачення та ймовірні правопорушення справу повинні закрити.

У Зарічному суді Сумської області в чергове розглядали справи міського голови Сум Олександра Лисенка, на якого НАЗК склала 14 адмінпротоколів. Нагадаємо, що того судять за корупцію, а саме – неповідомлення Олександром Лисенком про наявність у нього реального конфлікту інтересів і вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів (ч.1 ст. 172-7 КУпАП та ч.2 ст.172-7 КУпАП).

Цього разу засідання проходило у форматі дебатів. Прокурор зазначив, що міський голова користувався своїм службовим становищем та систематично виписував собі премії до 300% (ці факти виявила НАЗК і склала адмінпротоколи).

Адвокатеса мера відповіла, що зазначені прокурором факти не доводять вину міського голови і не підтверджують наявність конфлікту інтересів.

«У своїх діях я не бачу складу правопорушення», – була відповідь самого Олександра Лисенка.

До того ж, за словами правозахисниці мера, попри ймовірні правопорушення, цю справу треба закрити. Мовляв, оскільки це адміністративне правопорушення, то на його розгляд і винесення рішення, відповідно до закону України, є лише 3 місяці.  А оскільки ймовірні корупційні діяння НАЗК виявила у грудні 2018 року, то термін розгляду справи вже завершився (попередньо, пройшло більше 5 місяців).

Рішення по справі суддя має винести 27 травня.

Нагадаємо, що на попередні засідання міський голова Сум кілька разів не з’являвся через лікарняний. Детальніше читайте за посиланням.

Анастасія Комендантова, журналіст проекту «(не)ПРИЧЕТНІ»

 

 

Поділитися в соціальних мережах: