Космос ближче, ніж здається

Учні Малої академії наук України отримають можливість запускати в космос свої проекти. Про це розповіли очільники Малої академії наук.

Учасники Міжнародної олімпіади геніїв – Genius відвідали наукову групу Міжнародної космічної станції (МКС). Українські школярі познайомились з представниками трьох ключових компаній з космічних досліджень – Alpha Space, NanoRacks і Staars,які мають свої центри на МКС та відправляють у космос по 300-400 експериментів на рік.

“Діти розповіли про свої проекти. Вони озвучили настільки яскраві питання і пропозиції, що навіть вчені NASA зізналися, що деякі влучні зауваження стануть їм у пригоді”, – відзначив керівник міжнародного відділу МАН Євген Кудрявець.

За його словами, під час цієї зустрічі учні також захотіли відправити свої проекти в космос. У них буде така можливість, адже Мала академія наук планує реалізувати з NASA великий міжнародний конкурс.

“Ми зараз ведемо переговори про те, щоб зробити міжнародний конкурс на базі Малої академії наук, в якому братимуть участь діти з України та інших країн світу. На конкурс можна буде командно подавати ідею проекту, щоб він був відправлений у космос”.

Учні також відвідали Mission control center (Центр управління польотами NASA) і Space Сenter Houston (Космічний Центр Х’юстон), де представлено багато експонатів з космосу. Як зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий, втілення таких проектів є можливим завдяки унікальній співпраці МАН та NASA.

“Це неймовірний досвід для наших учнів долучитися до наукових досліджень космосу, запропонувати свої ідеї та розробки, які в майбутньому, без сумніву, зроблять свій внесок у розвиток авіації та космонавтики”, – резюмував президент МАН.

Сьогодні підтримка талановитих дітей – один із основних пріоритетів МОН. Так, якщо порівнювати бюджет МАН на міжнародну діяльність, то він з 2015 року зріс з 134,9 тис. грн. до 7 млн 159,1 тис. грн. 2019 року.

“Мала академія наук – це шанс для кожної дитини, незалежно від її місця народження та соціального статусу, проявити свої здібності та отримати якісно кращу освіту. Нещодавно досвід МАН було визнано, і вона стала Центром 2-ї категорії ЮНЕСКО, що допомагає розвивати освіту в Східноєвропейському регіоні. Наше завдання – розвивати академію надалі, робити її ефективнішою та прогресивнішою, щоб дати ще більше шансів нашим дітям”, – додала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Тож маємо надію, що саме наші діти освоять космічний простір та здивують нас новими неймовірними відкриттями.

Джерело: vseosvita.ua