«Козацьке богослужіння» на місці зруйнованого храму пройшло у Сумах

14 жовтня, у день святкування на честь Покрова Божої Матері, відбулися церковні урочистості, пише «Православна Сумщина».

Напередодні всенічне бдіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми очолив архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій. Його Високопреосвященство читав святкові канони особисто.

За традицією, святкове богослужіння відбулося на місці, де був розташований стародавній сумський козацький храм на честь Покрова Пресвятої Богородиці. Цей храм колись був полковим храмом Сумського козацького полку, пізніше — Сумського гусарського полку. Після зруйнування у 30-і роки були знищені усі ознаки його присутності. Фундаменти храму були віднайдені у 2008 році.

З благословення архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія Божественну літургію очолив благочинний храмів міста у співслужінні міського духовенства. Урочиста багатолюдна процесія із хоругвами та шанованими іконами від собору до місця богослужіння пройшла із церковними піснеспівами на честь Богородиці. Під час богослужіння піднесено особливі молитви за мир в Україні, а також заупокійні молитви за загиблих військових-сумчан.

Православні віруючі, які, попри холодну погоду, прийшли на богослужіння, вітали сумчан зі святом.

Поділитися в соціальних мережах: