«Крим – це Україна!» — заявили студенти СДПУ ім. А.С. Макаренка

Вони пішли у туристичний похід Кримськими горами на травневі свята. Через це у соцмережах і ЗМІ здійнявся чималий галас. Хто ж приймав рішення про похід та якою є позиція керівництва вишу та студентів, що повернулися з півострову?

Міністерство освіти і науки України наразі вивчає обставини, за яких студенти сумського педагогічного вишу були на території тимчасово окупованого Криму. З цього приводу за круглим столом ректор вишу зібрав усіх учасників гучної події.

 «В університеті сьогодні за моїм розпорядженням від 10 травня проводиться службове розслідування. Я хотів би з перших вуст почути про цей туристичний похід від студентів, від викладачів, від батьків, і висвітлити це в засобах масової інформації для того, щоб ми мали повну інформацію, як і чому це відбулося», — заявив ректор СДПУ ім. А.С. Макаренка Юрій Лянний.кр2

Керівництво кафедри туризму пояснює: студенти мають пройти залікові спортивні походи, це затверджено їх навчальною програмою. Куди іти у похід, обирають самостійно.

За словами в.о. завідувача кафедри туризму та готельно-ресторанного сервісу Інни Зігунової, рішення про проведення залікових туристських походів згідно з програмою було ухвалене на засіданні кафедри.

Ситуацією, що склалася навколо походу Кримськими горами, найбільше обурені самі ж його учасники: «Навіщо увесь цей кіпіш, я не розумію взагалі. Якщо влада вважає, що Крим не є Україною, то ми так не думаємо, я вважаю, що маю право ходити по своїй українській землі, і не розумію, чому ми повинні з цього робити величезну проблему».

Студенти кажуть, що вмовили піти з ними викладача кафедри як керівника групи. Бо він – досвідчений і має відповідну спортивну кваліфікацію: «Він відмовлявся, але ми його вмовили. І от з нас зробили якийсь сепаратистський клан, а насправді ми — велика туристська сімя».

Керівник походу запевняє, що все було мирно, ходили лише по гірській місцевості, не спускаючись у міста. За похід не було жодної провокації чи небезпеки. При цьому в учасників походу була українська символіка.кр3

«Сьогодні ви ходили за своїм майбутнім, адже ваша спеціальність безпосередньо пов’язана із тим категорійним походом, із отриманням і звання майстра спорту, й інших надбань, які ви будете використовувати у своїй роботі», — звернулася до студентів перший проректор СДПУ Любов Пшенична.

P.S. Про похід студентів до Криму ректор вишу дізнався з інтернету й одразу дав команду повернутися додому.

Детальніше дивіться у сюжеті на телеканалі СТС.

Поділитися в соціальних мережах: