Крок під колеса автомобіля: що робити, аби запобігти суїциду?

Крок з даху висотки, самогубство під колесами потягу, – чому діти думають про це? Невже їх життя так затьмарене негативом, що вони йдуть на таке?

Як свідчить статистика, кожні 40 секунд у світі відбувається суїцид. А щороку близько 200 дітей і півтори тисячі підлітків добровільно зводять рахунки з життям. Психологи запевняють, що підштовхнути до самогубства можуть труднощі у спілкуванні з рідними та однолітками, розлучення батьків чи нерозділене кохання та інші стресові ситуації.

Особливо кризовим періодом є підлітковий вік, коли діти просто не вміють висловлювати свої емоції. Тому батькам важливо звертати увагу на психічний стан своїх дітей і вчасно реагувати на можливі складнощі. Якщо ви помічаєте зміну поведінки у своєї дитини, важливо вчасно залучити психолога для вирішення проблеми.

 «Якщо, наприклад, дитина була агресивна, а потім стає більш такою пасивною і сумною. Якщо вона була відкритою, комунікабельною, готовою розмовляти, а тепер закривається», – розповідає Таїсія Луцьковська, психолог «Клініки, дружньої до молоді».

Зазвичай ідея про самогубство не виникає спонтанно, а виношується тривалий час. Тривожним сигналом для батьків можуть стати прямі заяви про небажання жити та згадування теми суїциду.

«Вони можуть бути прямо проговорені, вони можуть бути якось завуальовані, через якісь дії, наприклад, завершення якихось справ, якісь натяки про те, що щось мені треба завершити, і так далі», – говорить психолог.

Проте замовчувати та ігнорувати проблему самогубства психологи не радять. Навпаки, потрібно знати, що думає з цього приводу дитина. І головне –  у жодному разі не панікувати, а навчитись слухати і чути дитину, відкрито спілкуватись та ділитися почуттями.

Поділитися в соціальних мережах: