Купання на Водохрещу: кому можна, а кому ні

Вже завтра всі православні християни, зокрема і жителі Сумщини, відзначатимуть одне з найбільших релігійних свят в році – Хрещення Господнє. Жителі області святитимуть воду на богослужіннях в церквах та очищатимуть свої душі від гріхів в ополонках.

Але без нюансів в цьому житті нікуди. Перш, ніж бігти в ополонку, потрібно зважати на стан свого здоров’я та пам’ятати про правила поводження на замерзлій річці.

«Правила прості: не купатися у стані алкогольного сп’яніння. Не переохолоджуватися, тобто пришла людина, роздяглася, швиденько скупалася – і нехай виходить. Адже температура води близько нуля градусів. Не допускати масового скупчення людей біля прорубу, через те, що лід не надто товстий і може обвалитися», – говорить Валерій Марков, старшина Сумської міської рятувально-водолазної служби.

Та лікарі застерігають, охочі купатися мають бути до цього готові (загартовані), а ті хто «оздоровлюються» вперше, мають це робити разом з досвідченою людиною. Непідготовленим сумчанам радять перебувати у воді не більше 30 секунд. Людям з гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом, гінекологічними та хронічними захворювання купання в ополонці протипоказано. Адже крижана вода може спровокувати загострення цих хвороб.

Цьогоріч оздоровитися в хрещенській купелі у Сумах можна на Пслі біля Харківського мосту та в районі пішохідного мосту по вулиці Заливній.

Біля купелей чергуватимуть водолази, які слідкуватимуть за безпекою на воді.

Галіна Корявко