Квартири учасникам АТО в Сумах: проблема є – рішення немає

Вчора, 4 грудня, в Сумській міськраді відбулося засідання Ради учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО. Говорили про проблему видачі квартир атовцям та зміни до Порядку забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на 2016-2021 роки.

Про свою проблему розповів Ярослав  Тарасенко, атовець, який отримав 350 тисяч гривень на придбання квартири за програмою Сумської міськради. Гроші чоловік отримав, але використати їх не може. Така ж проблема і в іншого сумчанина.

Ярослав Тарасенко розповів, що  виділених коштів не вистачає на придбання квартири, і, якщо за рік кошти не використають, їх забирають назад. Про це йдеться в «Порядку забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на 2016-2021 роки».

«Я почав шукати собі квартиру, проте забудовник сказав, що квартири в новобудові для мене немає, аргументуючи це тим, що помешкання розкуповують ще на стадії закладення фундаменту багатоповерхівки. Я не можу виплатити будь-який кредит, адже працю сам (забезпечую дружину і двох дітей), а позику ніхто  не дає», – говорить атовець.

Тому просить всіх підтримати пропозицію внести зміни до «Порядку»: не брати учасникам АТО житло в експлуатацію, а укласти договір майнових прав із забудовником. А іншу частину оплати за квартиру забудовник розподілить на частини, які можна безвідсотково виплачувати в гривнях.

Та, за словами начальника правового управління Олега Чайченка, це вважатиметься нецільовим використанням коштів, через що міська влада не підтримає пропозицію. Тому за звернення не голосували.

Порядок забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на 2016-2021 роки

Галіна Корявко

 

 

Поділитися в соціальних мережах: