Китайських студентів, що повернулися з канікул, посадили на карантин

Минулого тижня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала спалах китайського коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Епідемія почалася в Ухані наприкінці грудня,і  з того часу кожен день фіксуються сотні нових випадків хвороби.

За минулу добу кількість померлих від коронавірусу зросла до 425 осіб, а загальне число підтверджених випадків зараження коронавірусом нового типу сягнуло 20 438.

Водночас, за даними комітету, після одужання з лікарень виписані 632 особи.

За інформацією CNN, існує щонайменше 185 підтверджених випадків захворювання на коронавірус у понад 25 країнах та на територіях, що знаходяться за межами материкового Китаю.

З 3 лютого Україна припинила пряме авіасполучення з Китаєм через ризик поширення вірусу. В аеропортах посилили заходи по перевірці літаків з Китаю – медики проводять опитування та скринінг температури тіла прибулих пасажирів.

У Сумах китайські студенти навчаються у двох вишах – у СумДПУ ім. А.С. Макаренка (70 осіб) та СНАУ (200). І дехто з них на зимові канікули літав додому, в Китай. Тож наразі вони повернулися, і гарантії, що не привезли нам коронавірус, немає.

Це питання 30 січня обговорювалося на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, повідомляє ВШ.

За словами заступника директора Сумського обласного лабораторного центру Михайла Мацюка, якщо прибулі з Китаю студенти поряд з іншими пасажирами проходять первинний огляд в аеропорту Києва, то можуть бути й  такі, хто спочатку летів не в Україну, а в іншу країну. Потім – уже поїздом або іншим наземним транспортом добирався до Сум. Тому не всі могли пройти організований санітарний контроль. Ситуацію відстежуватимуть вже на місці – на рівні самих вишів.

Тож на цей випадок фахівці лабораторного центру та обласного відділу охорони здоров’я підготували рекомендації, які розіслали ректорам вишів.

Відповідно до них, студенти, що виїжджали до Китаю, повинні тепер упродовж 14 днів перебувати на карантині – під наглядом медиків і не контактуючи з іншими.

Їм щодня вимірюють температуру. У разі погіршення самопочуття та виявлення ознак гострої респіраторної хвороби у них візьмуть кров на експрес-аналіз для визначення типу вірусу, щоб визначитися з подальшим лікуванням або госпіталізацією.