Лайфхак від посадовця: як жити на одну зарплату і побудувати двоповерховий будинок у центрі Путивля за кілька місяців

Знайомтеся – Костянтин Гаврильчук, заступник міського голови Путивля. Його зарплата за 2018 рік – 182 тисячі гривень (у середньому це по 15 тисяч на місяць). 

Центральна частина міста – проспект Іоанна Путивльського. За парканом, у глибині двору ховається новенький двоповерховий будинок. Його будує тут Костянтин Гаврильчук. Але ще на початку року на цьому місці будинку не було, розказують нам місцеві жителі. У декларації Костянтина за 2018 рік і справді значиться “об’єкт незавершеного будівництва” загальною площею 242,4 квадратних метри. При цьому – жодних додаткових витрат або заощаджень у чоловіка немає. Цікаво, як за одну зарплату посадовцю вдалося так швидко побудувати дім?

Аналізуючи декларації Костянтина Гаврильчука за останні роки, розуміємо: мабуть, чоловік просто вміє торгуватися. Наприкінці січня 2018 року купує у центрі Путивля одразу будинок та земельну ділянку за ціною, вдвічі меншою за офіційну оцінку майна (яку теж вказав у декларації). Будинок площею у 33,8 квадратних метрів коштує для чиновника 28 тисяч гривень, а тисяча квадратних метрів землі обходиться у 20 тисяч гривень.

Уже в жовтні того ж 2018 року Костянтин Гаврильчук купує ще один будинок і землю. Восени розцінки для чиновника наступні: будинок у 44,7 м2 коштує 40 тисяч гривень, а ті ж 1000 м2 уже купує за 8 тисяч гривень.

Уся нерухомість – на тому ж центральному проспекті міста.

Ми з’ясували, що це дві сусідні ділянки і два будинка, побудовані на цій же землі (по факту – будинок один, але розділений на двох хазяїв, тож має 2 адреси).

У обох ділянок тепер один власник – заступник міського голови Путивля, у нього – 2 тисячі квадратних метрів землі з будинком у самому центрі міста Путивль. Витратив він на це 96 тисяч гривень (48 – у січні та 48 у жовтні).

Йдемо “у гості” до економного чиновника розпитати: як вдалося отримати таку вигідну пропозицію по нерухомості й будинкам, а також звести власну двоповерхівку за кілька місяців, при цьому жити на одну зарплату. Він розповідає дивну життєву історію: мовляв, про будинок мріяв і давно готувався до цього. Спочатку у січні 2018 року викупив одну половину будинку і землю. А ту, що поруч – згодом отримав… безкоштовно!

“Другу земельну ділянку я взагалі практично не купував, тому що там була бабуся, в якої немає родичів, і в мене з нею є договір на проживання її до кінці днів. Вона гроші з мене не брала, вона просто попросила мене за нею доглядати – і все. У мене договір купівлі-продажу із сервітутом, де це все прописано. Ну а по факту – мені ця ділянка дісталася безкоштовно” – пояснює Костянтин Гаврильчук.

Володіючи двома тисячами квадратних метрів землі, чоловік розпочинає на ній будівництво.

  • Ось цей будинок ви будуєте?
  • Так
  • А які гроші на це витрачаєте?
  • Свої
  • Чи є у вас якісь документи, де зазначено скільки грошей ви на це витратили?
  • Ну по-перше, у мене використовується матеріал, який закуповувався ще раніше, коли я працював не тут, це до 2016 року.
  • Але у вас немає жодних заощаджень!
  • Я давно хотів будинок будувати, готувався до цього. У мене там “б/ушні” матеріали використовуються, я будую із них, я ж не нові купляю. Там цегла лише новенька. 

Чоловік пояснює: будівельні матеріали, що були у вжитку, купив давно і зберігав їх, поки не знайшов місце під будинок.

– Де ви зберігали будівельні матеріали? 

– На території

– На території чого?

– Свого будинку, у селі, який був у мого батька.

– Скільки грошей ви витрачаєте на будівництво будинку, на зарплату робочим?

Зараз порахувати приблизно вам не можу,  тому що такий облік я зараз не веду. Яка зарплата є, ту і використовуємо із сімейних коштів – це моя і дружини. Батьки допомагають.

– Яка у вас зарплата?

– Десь 11-12 тисяч гривень

– А у дружини?

– Зараз вона в декретному, тому немає нічого

– Батьки яким чином допомагають, скільки коштів вони вкладають?

– Є відповідні органи, які хай проводять перевірку і я їм все відповім. Я вам кажу – я не знаю конкретні цифри, щоб вам зараз щось озвучувати, – втрачає терпець Костянтин Гаврильчук.

Дружина Костянтина Гаврильчука – Світлана Гаврильчук, консультант Путивльського районного суду. Із 2018 року – у декретній відпустці тож її єдиний дохід – соціальні та декретні виплати.

Цікаво, що новобудова і 2 гектари земля для сім’ї Гаврильчук – це сусідня територія із Путивльським районним судом, їх розділяє лише паркан.

Єдине, на чому не економив посадовець, – автівка. У 2016 році Костянтин Гаврильчук купив Kia Sorento того ж 2016 року випуску. За декларацією вона коштувала йому трохи більше за 1 мільйон 200 тисяч (зараз її ціна на ринку майже не змінилась). У червні цього року Костянтин розбив авто у ДТП.

Альона Бояринова (Щербакова), журналістка проекту «(не)ПРИЧЕТНІ»

Поділитися в соціальних мережах: