Леся Українка – 148 років від Дня народження

25 лютого виповнюється 148 років від Дня народження геніальної української поетеси Лесі Українки. Рядки її віршів досі торкаються найглибших струн душі.

Леся Українка запалювала іскру в серці кожного, і сьогодні продовжує це робити через свою творчість. Нам може здатися, що ми знаємо про її життя абсолютно все, та насправді є кілька цікавих факти з її життя, які захоплюють і водночас вражають.

Леся Українка з братом Михайлом 

Леся Українка – обдарована дитина

Українська поетеса з самого малку була надзвичайно кмітливою. Вона навчилась читати ще в чотири роки, у шість  – майстерно вишивала, у дев’ять років – написала свій перший вірш. У 19 років Леся Українка написала перший підручник «Стародавня історія східних народів» для своїх сестер.

Також поетеса знала сім мов: українську, французьку, німецьку, англійську, польську, російську та італійську.

Леся Українка, фото 1888 і 1902 років

Як з’явився псевдонім «Українка»?

Леся дуже любила свого дядька – видатного історика Михайла Драгоманова, який підписувався як «Українець». Можливо, саме через те, що Михайло використовував цей псевдонім, Леся запозичила його собі. Дещо тверде ім’я «Лариса» вона змінила на «Лесю», бо саме так називали її рідні.

Є ще версія про те, що взяти цей псевдонім Ларисі Петрівні порадила мати, яка вважала, що в ньому закодована висока історична місія відповідальності перед нацією і перед Батьківщиною.

Леся Українка з Сергієм Мержинським

Кохання до Сергія Мержинського

Сергій і Леся познайомилися в Криму – хвилі моря і могутні гори вабили українську інтелігенцію, і вони тут часто відпочивали. Сергій був представником соціал-демократичної партії в Білорусі і відповідав за зв’язок між Києвом та Мінськом. Леся була закохана у Сергія і присвятила йому рядки віршів, однак чоловік не відповідав на її почуття. Проте Леся не відступала і була з коханим до моменту його смерті.

У ніч на 18 лютого 1901 року, коли Сергій помирав, вона написала поему «Одержима».

До речі, до Дня народження Леся Українки оприлюднено перший тизер майбутнього байопіка.

“У майбутньому фільмі, як і в тизері, ми хочемо показати некласичний та незвичайний образ Лесі Українки, – говорять продюсери фільму Юлія Сінькевич та Марія Москаленко. – Ми всі звикли до портрета на шкільній стіні та сухих фактів, які викладали нам вчителі літератури. Але ми хочемо показати Лесю зовсім іншою: живою, сучасною, із глибокими почуттями. Ми відтворимо образ справжньої жінки-енігми, розповімо про всі містичні та контроверсійні повороти її долі”.

Джерело: vseosvita.ua

 

Поділитися в соціальних мережах: