Ліквідувати ЖЕКи у Конотопі так і не вдалося

Картинки по запросу жкг

В рамках реформування галузі ЖКГ планувалося з 1 липня 2016 року ліквідувати жеки і зобов’язати мешканців багатоповерхівок створити ОСББ або ж обрати управляючу компанію, що обслуговуватиме будинок.

Але анонсований «Час Ч» довелося відтермінувати на півроку: Мінрегіонбуд не спромігся визначити порядок проведення конкурсу для потенційних виконавців послуг, а відтак і міська влада не змогла провести конкурс і призначити управителів для багатоповерхівок. 1 січня 2017 термін визначеного законодавством перехідного періоду вичерпався, але обіцяний «кінець монополії жеків» очевидно навіть не наблизився. Необхідні підзаконні акти так і не були прийняті, зокрема типовий договір про надання послуг управління будинком, порядок перевірки якості надання послуг і здійснення перерахунку у випадку неякісного сервісу.

Не визначено також і граничний розмір витрат на управління, на які надаються пільги та субсидії. З цієї ж причини гальмується і створення ОСББ – через відсутність чітко прописаного механізму реалізації закону люди просто не можуть допетрати переваги і недоліки будь-якої із запропонованих форм самоорганізації для управління багатоповерхівкою. В результаті за друге півріччя 2016 року зареєстровано лише 2 нових об’єднання співвласників (насьогодні 17 діючих ОСББ обслуговують 22 будинки з 350 багатоповерхівок у місті)

Відтак у січні-лютому кардинальних змін в обслуговуванні багатоквартирних будинків чекати не варто. У міськраді обіцяють, що будь-яким  нововведенням передуватиме масова роз’яснювальна робота серед населення, але жодних прогнозів щодо того, коли саме відбудеться довгоочікувана реформа, робити не беруться.

Джерело: fontannews.com.ua

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: