Майже 10 мільйонів для Кириківської селищної ради

На Сумщині прокуратура домоглася повернення в комунальну власність цілісного майнового комплексу вартістю понад 8 млн гривень.

Між Кириківською селищною радою Великописарівського району Сумської області та фізичною особою-підприємцем у 2018 році укладено договір оренди цілісного майнового комплексу, а саме «Системи водопостачання та водовідведення», що перебуває у спільній власності територіальної громади.

Однак Охтирською місцевою прокуратурою встановлено, що у договорі відсутня низка необхідних умов, зокрема щодо порядку відновлення переданого в оренду об’єкта водопостачання, а також надання комунальних послуг з водопостачання у гарантованих обсягах та належної якості, порядку здійснення орендодавцем контролю за станом орендованого об’єкта водопостачання, відповідальності сторін, у тому числі відповідальності орендаря, за безпеку експлуатації об’єкта, переліку об’єктів (складу) оренди тощо.

Відтак договір вважається неукладеним, а підприємець користується нерухомим майном комунальної власності без достатніх правових підстав. З огляду на допущені порушення, прокуратура звернулася до Господарського суду Сумської з позовом про зобов’язання фізичної особи-підприємця повернути територіальній громаді в особі Кириківської селищної ради цілісний майновий комплекс по водопостачанню

заступник керівника Охтирської місцевої прокуратури Максим Колобилін

Рішенням господарського суду Сумської області від 10 квітня 2019 року позов задоволено у повному обсязі. Майновий комплекс «Системи водопостачання та водовідведення», оціночна вартість якого становить понад 8 млн грн, підлягає поверненню в комунальну власність.

Джерело: СпецКор

Поділитися в соціальних мережах: