Мало снігу і “температурні гойдалки”: якою буде зима в Україні

Осінь вже закінчилася, і українців цікавить, чого чекати у найближчі три місяці.

Синоптики і кліматологи дали прогноз на зиму-2020. Обіцяють досить м’яку погоду з температурним режимом вище норми, але будуть регулярні температурні гойдалки – похолодання змінюватиме потепління, і навпаки. Сайт “Сьогодні” дізнавався, якої погоди українцям чекати цієї зими.

Так, директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда зазначає, що через глобальні кліматичні зміни середня температура в зимові місяці з кожним роком стає все вище, і наступає зима не стане винятком.

“Більшість існуючих в світі синоптичних моделей, за допомогою яких розраховують погоду на тривалий період, показують, що зима 2019-20 років буде м’якою”, – уточнив він.

У свою чергу завідувач відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України доктор наук Вазіра Мартазінова підтверджує  тенденцію “температурних гойдалок”, тобто різких перепадів температур, не дивлячись на те, що зима в цілому повинна бути м’якою .

“На початку грудня температура повітря очікується 5-10 градусів морозу, згодом вона підвищиться і буде вище нуля градусів, а в кінці місяця двічі можливе різке похолодання. Воно буде короткочасним, але дуже помітним, так як температура швидко впаде більш ніж на 10 градусів, що дуже важко для метеозалежних людей”, – розповіла вона.

За словами кліматолога, дуже холодної буде перша декада січня, нічна температура дійде до 18-20 градусів морозу. Проте в другій половині січня слід очікувати потепління. Лютий буде більш м’яким, але з короткочасними різкими похолоданнями.

“В кінці грудня – початку січня стійкого снігового покриву, швидше за все, чекати не варто. В цілому його буде менше цієї зими, ніж в минулому році, і при цьому він буде зовсім іншого характеру, в основному мокрий сніг. Заметілі очікуються, але короткочасні”, – додала Мартазінова.

 

0:00 / 2:04

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

 

Поділитися в соціальних мережах: