Маршрут №14 у Сумах перевізник називає нерентабельним

Перевізник на маршруті №14 у Сумах відмовляється від нього. Називає його нерентабельним, говорить начальник транспортного відділу міської ради. Тепер йому на заміну шукатимуть нового приватника – конкурс планують провести за два місяці, повідомляє Суспільне.

“Маршрут не обслуговується, але у нас немає ким замінити зараз перевізника, який відмовився. І в нас іще надійшла відмова від перевізника маршруту №25. Це все буде об’єднано в один проєкт рішення і буде розглянуто на наступному виконавчому комітеті”, – розповів начальник відділу транспорту Сумської міськради Сергій Яковенко.

Маршрутка №14 курсувала від сумського залізничного вокзалу до аеропорту. Немає її на маршруті близько року. Працювати на ньому має Товариство “Сумипастранс”, зареєстроване на Білопільському шляху. Спілкуватись тут із журналістами Суспільного не захотіли. Заступник директора Олександр Бондаренко телефоном сказав: маршрут нерентабельний – немає пасажирів.

“Проблема полягає в розробці транспортної схеми, в не зовсім аргументованому підході до її формування. Коли деякі маршрути, дійсно, є фантомними, деякі досить прибутковими, деякі соціальну місію виконують. Відмовляються лише від таких неприбуткових маршрутів. Транспортний конкурс 2011 року, коли маршрути надавалися в обслуговування лотами, до прибуткового маршруту. Тобто в навантаження йшов маршрут, який є менш прибутковим, і так підприємство, яке обслуговує, воно б компенсувало більшим прибутком – свої менші прибутки”, – говорить координатор ГО “Сумська платформа реформ” Максим Корнієнко.

На транспортному конкурсі, який відбувся у лютому 2017 року, підприємство “Сумипастранс” отримало найбільше маршрутів у Сумах – дев’ять. Крім 14-го, також його машини їздять на маршрутах №№1, 15, 16, 18, 23, 52, 61, 56.

Згідно з Інтернет-ресурсом аналітики відкритих даних Сlarity Project, дохід від діяльності підприємства отримують три міських депутати від “Опозиційної платформи – За життя” та члени їхніх родин: це брати Перепеки та Геннадій Гризодуб.

Діючу схему маршрутів громадського транспорту в Сумах затвердили у вересні 2011 року. Зараз, сказав Сергій Яковенко, її планують оновлювати. Наступний плановий транспортний конкурс у місті має відбутись наступного року, а за два місяці проведуть проміжний – на 14-й, 25 і 51-й маршрути.

Поділитися в соціальних мережах: