Мешканці Сумщини потроху роззброюються

Тільки минулої доби поліцейські вилучили дві одиниці нелегальної зброї та кілька десятків набоїв до нарізної зброї. Загалом же з початку проведення профілактичних заходів з незаконного обігу вилучено 5 одиниць вогнепальної зброї, 6 гранат, дві міни та більше 9 десятків набоїв.

Так, в Лебединському районі поліцейські виявили у 32-річного жителя одного з сіл району саморобний пристрій для стрільби малокаліберними набоями та мисливську рушницю із стертим реєстраційним номерам. Зі слів власника садиби, хазяїном цієї зброї він став близько 1,5 років тому, коли придбав це помешкання у попередніх господарів. Рушницю він використовував для нелегального полювання, а саморобний пристрій поклав під стріху сараю «про всяк випадок».Zbroja_L_01

«Невідомо, до яких би наслідків могло б призвести таке безвідповідальне зберігання зброї, не вияви цей факт правоохоронці. Адже в цьому будинку чоловік проживає разом з дружиною та двома малолітніми дітьми, котрі мали вільний доступ до цієї зброї — коментує Олег Цуріков, начальник Лебединського відділення поліції. – Наразі зброю вже вилучено та направлено на експертне дослідження».

За виявленим фактом незаконного зберігання саморобного пристрою в поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. У разі визнання експертами даного пристрою вогнепальною зброєю чоловіку загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Що ж до факту зберігання незареєстрованої мисливської рушниці, то правоохоронці наразі з’ясовують її походження, а її випадковий власник може отримати адміністративне покарання за  ч.1 ст. 190 КУпАП.Zbroja_L_06

А в Недригайлівському та Шосткинському районах в рамках дії операції «Зброя та вибухівка» місцеві поліцейські вилучили 88 одиниць набоїв до нарізної зброї. Набої вилучені та направлені на експертизу, а поліцейські наразі з’ясовують їх походження в рамках відкритих кримінальних проваджень.

Поліція в котре нагадує громадянам, що добровільна здача зброї не лише звільняє власників нелегальної зброї від кримінальної відповідальності, а й убезпечить їх рідних та близьких від можливих нещасних випадків з її використанням.

Поділитися в соціальних мережах: