Мешканців Сумщини попереджають про ризик спалаху інфекційних хвороб

У зв’язку з підтопленням приміщень, сільськогосподарських угідь, лісів, доріг існує ризик виникнення випадків і спалахів інфекційних хвороб. Дотримання простих правил сприятиме захисту від них, пише Сумський обласний лабораторний центр.

Не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, артсвердловин, оскільки внаслідок повені в ці джерела водопостачання могли потрапити зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ мікроорганізми — збудники черевного тифу, вірусного гепатиту А, дизентерії та інших інфекцій.

Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, користуйтеся тільки кип’яченою водою.

Їжте тільки продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов’язкову термічну обробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою, потім обдавайте окропом.

З приходом весни підвищився ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу. Не вживайте продукти, які були підтоплені під час повені. Позбавтеся консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

Дотримуйтесь правил особистої гігієни. Перед прийомом їжі ретельно мийте руки з милом, а також користуйтеся вологими дезінфікуючими серветками.

Комахи і гризуни можуть бути переносниками збудників інфекційних хвороб. Тому необхідно подбати про їх знищення і проведення дезінфекції на підтоплених територіях.

Необхідно просушити будинок, провести ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей, а також здійснювати осушення затоплених підвальних приміщень.

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

— провести рекультивацію земель (очистити поверхню грунту від сторонніх предметів: гілок, будівельних конструкцій і т.п.) і перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;

— надвірні туалети обробити дезінфікуючими засобами;

— колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, очистити і продезінфікувати в них воду;

— провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;

-при виникненні скарг на нудоту, блювоту пронос, біль у животі, підвищення температури тіла, слабкість, необхідно негайно звертатися за медичною допомогою і не займатися самолікуванням.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах: