Міфічні жар-птиці та язичницькі боги на Всеукраїнському пленері різьбярів

У Глухові з 1 по 10 липня відбувся Всеукраїнський пленер різьбярів. Ремісники з Києва, Сум, Чернігова, Кролевця, Глухова, Ромен показували свою майстерність, обмінювались досвідом та навчались новим технікам.

На території Національного заповідника «Глухів» впродовж 1-10 липня проходив Всеукраїнський пленер різьбярів. Митці, які тиждень працювали над своїми роботами, презентували їх відвідувачам та розповідали про тонкощі витворів. Спільною темою пленера була “Київська Русь”.

“Робота “Чарівний птах”, який сидить на каплевидному щиті часів Київської Русі. Щит – це символ захисту, а жар-птиця виступає покровом над цим захистом. Тобто, це символ миру, злагоди,” – ділиться задумом Дмитро Пазенко.

Під кінець заходу учасникам та організаторам вручили грамоти та подяки. Секретар Глухівської міської ради подякував різьбярам за роботу.

“Хочу подякувати усім за організацію та роботу. Дуже приємно, що Глухів збирає найкращих. Сподіваємося, що наступного року пленер знову обов’язково відбудеться, а талановиті майстри зможуть долучитися до оздоблення парку Шевченка та дитячих майданчиків,” – розповів журналістам “Недели” Юрій Бурлака.

Роботи, вироблені під час плеруму, планують додати в дизайн парку м. Глухова.

Поділитися в соціальних мережах: