Мистецьких класів у школі №29 не буде?

Без роботи та художньої освіти можуть лишитися педагоги та учні сумської школи № 29. Цього року навчальний заклад відзначатиме свій ювілей. Із 25 років існування протягом 22-х учні школи отримують художньо-естетичне виховання. У стінах закладу дітлахи опановують театральне та образотворче мистецтво, музику та хореографію. Проте вже з наступного року класів мистецького напрямку може й не бути через відсутність коштів. Трудовий колектив та батьки б’ють на сполох.

Сольфеджіо, музична література, музична грамота, сучасний, народний та класичний танок, заняття з образотворчого мистецтва, художнє читання, театральні постановки, історія театру. На перший погляд –  предмети культурно-мистецьких вишів, та цьому навчають школярів змалечку у Сумській спеціалізованій школі №29. Тут не лише навчають, а й виховують і творчо розвивають.шко1

 «У 9-12 мікрорайонах відсутні заклади позашкільної освіти, де дітей навчали б мистецтвам, немає будинків культури, тому наша школа поклала на себе не лише освітню функцію, а й ще і виховну, таку, яка дає можливість учням творчо розвиватися», – говорить директор школи №29 Віра Рогова.

Із 1996 року у школі розпочався регіональний експеримент, який і дав можливість сформувати систему художньо-естетичної освіти.

 «За результатами експерименту вчителі закладу напрацювали 56 програм, які мають гриф Міністерства освіти і схвалені до використання в роботі, і вони використовуються не лише нашими навчальними закладами, а й мистецькими закладами всієї нашої України», – додає Віра Рогова.

Проте всього цього вже з наступного навчального року може й не бути. Держава відмовляється фінансувати спеціалізовані заклади, мовляв, хто засновник, той нехай і платить. Тож цю функцію переклали на плечі міського бюджету, та в ньому, кажуть, недостатньо коштів. На функціонування  мистецького відділу з початку навчального року не вистачатиме понад 5 мільйонів гривень. Тож шукати кошти на функціонування доведеться на місцевому рівні.

Наразі у школі із 1500 учнів більше 1000 отримують мистецьку спеціалізацію, навчають цьому близько 70 педагогів. Лише за останні 5 років учні здобули 971 перемогу у міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсах. Та чи будуть сидіти на цих стільцях учні вже з нового навчального року – невідомо…