“Молодняк спав під час служби, хотіли провчити”: подробиці нападу співробітників СБУ на прикордонників

Двох співробітників Служби безпеки України, які побили і роззброїли прикордонників у Краснопільському районі Сумської області (біля кордону з Росією), суд відпустив під домашній арешт. А їхній начальник, який “раптово” опинився в статусі свідка, дав свідчення на підлеглих.

Як розвиваються події після резонансної НП – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Що сталося на кордоні

Коротко нагадаємо про обставини інциденту на кордоні, який зачепив кілька відомств і викликав грандіозний скандал.

Уночі 18 липня 20-річні молодший сержант і солдат-строковик несли службу неподалік села Рясне Краснопільського району. Вони сиділи в службовому автомобілі Renault Duster, коли підійшли троє невідомих (згодом з’ясувалося, що це були співробітники СБУ). Витягли прикордонників із машини, побили і відібрали у них два автомати АКС-74, боєприпаси і розвантаження. Після цього зникли на своєму Toyota RAV4.

Два ріжки з патронами СБУвці кинули на газон біля автомобільної стоянки перед відділом інспекторів прикордонної служби “Славгород”, а автомати викинули в кукурудзяне поле. Частину боєприпасів не знайшли досі.

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження, а 19 липня двом співробітникам СБ повідомили про підозру за ч. 3 ст. 262, ч. 2 ст. 345 КК України. Це:

  • заволодіння вогнепальною зброєю шляхом зловживання службовим становищем організованою групою, поєднане з насильством;
  • умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу тілесних ушкоджень.

У разі, якщо провину підозрюваних буде доведено, їм загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

“Дав свідчення на своїх”

Відразу після НП було відомо, що на прикордонний наряд напало троє чоловіків. Однак згодом один із них “перетворився” на свідка.

Як розповіло джерело OBOZREVATEL, третій фігурант дав свідчення на своїх товаришів по службі. Імовірно, це начальник міжрайонного відділу СБУ, який нібито відпочивав разом із підлеглими тієї ночі поруч із прикордонниками. За попередньою інформацією, співробітники СБ добряче випили.

20 липня Зарічний районний суд м. Суми обрав запобіжний захід двом підозрюваним офіцерам, серед яких, за даними OBOZREVATEL, і заступник начальника МРВ.

Їх не відправили під варту, як клопотав прокурор Спецпрокуратури у військовій і оборонній сфері Центрального регіону Павло Подосінов, а відпустили додому – правда, під цілодобовий арешт (до 16 вересня включно).

А 21 липня суд відсторонив підозрюваних із посади.

“Хотіли провчити, але тепер світить в’язниця”

За інформацією співрозмовника OBOZREVATEL у Службі безпеки, його колеги “лише хотіли провчити сплячих прикордонників”.

“Молодняк спав під час служби в машині – було близько другої ночі. Але кордон – ось він, поруч. Ну як так? Загалом колеги вирішили провчити прикордонників, забрати зброю – щоб ті запам’ятали цю ситуацію на все життя. Але жарт зайшов далеко. Те, що відбулося, розцінили як напад на наряд, а далі понеслося… Тепер нашим “жартівникам” світить в’язниця”, – розповів офіцер.

Версію зі сплячими прикордонниками оголосила під час судового засідання щодо обрання запобіжного заходу і адвокатка одного з підозрюваних Юлія Молібог.

“Один із прикордонників повідомляє, що він узагалі не бачив, що відбувається. Що він спав. Перебуваючи на чергуванні, він був в автомобілі та заснув, а інший сидів – у телефоні щось дивився. А вже коли до них підійшли, якась бійка у них зав’язалася”, – заявила адвокатка співробітника СБУ.

У Держприкордонслужбі зараз паралельно з розслідуванням ДБР проводять і своє внутрішнє – це звичайна практика.

“Хлопці отримали невеликі ушкодження, але зараз із ними все добре. Після нападу на наряд, коли знімали побої, у постраждалих також узяли кров на вміст алкоголю і т.д. Найближчим часом повинні бути результати”, – поділився співрозмовник OBOZREVATEL.

Чи відсторонені вони – поки невідомо.

Хоч би чим закінчилося розслідування і яким би не було рішення суду в цій справі, зрозуміло одне: завдано удару по репутації відомств. І те, що подібна ситуація стала можливою (по суті – на державному кордоні), не додає оптимізму.