МОН: не варто ділити виші на «столичні» та «регіональні»

Міністерство освіти і науки не поділяє заклади вищої освіти на «столичні» та «регіональні» і не робить на основі місця їхнього розташування жодних висновків щодо якості або результативності їхньої діяльності.

Про це йдеться у офіційній заяві Міністерства освіти і науки щодо принципів та підходів до оцінювання системи вищої освіти та діяльності закладів вищої освіти.

Зокрема, у МОН закликають експертів та фахівців, у тому числі представників Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, утриматись від необґрунтованих оцінок функціонування системи вищої освіти, а також діяльності окремих закладів вищої освіти, а при наданні публічних коментарів дотримуватися принципів професіоналізму, виваженості та обґрунтованості.

Міністерство освіти і науки також заявляє, що за результатами моніторингу діяльності закладів вищої освіти, якість освіти (освітніх послуг), яка забезпечується закладом вищої освіти, не залежить від місця його розташування, у тому числі за ознакою «розташування у столиці» або «розташування у регіоні.

«За даними «Консолідованого рейтингу вишів України 2019 року», який складений та оприлюднений Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua», у виборці кращих двадцяти закладів вищої освіти (топ-20) за результатами оцінювання їхньої діяльності у 2019 році представлено 15 закладів вищої освіти, які розташовані поза межами м. Києва», – наголошують у Міністерстві освіти і науки.

На думку фахівців відомства, експертні оцінки, які ґрунтуються на поділі закладів вищої освіти на «столичні» та «регіональні», є непрофесійними та упередженими й спрямовані на формування у свідомості громадськості викривленого уявлення про ключові засади реалізації державної політики у сфері вищої освіти.

osvita.ua

Поділитися в соціальних мережах: