На апгрейд сумської «Казки» виділяють мільйон

Дитячий парк «Казка» з початку свого створення у 1985 році став окрасою міста Суми та однією з його туристичних принад.п2

Відкриття парку стало справжнім святом. Мешканці міста отримали свою власну міську «Казку» — із старовинними фортецями, дерев’яними підвісними мостами, прозорими озерами, казковими персонажами, втіленими у скульптурах. Парк був облаштований гойдалками різних конструкцій, фонтанами, клумбами з розкішними квітами, атракціонами – «Орбітою», «Веселими гірками», «Сонечком» тощо. На території парку були розташовані спортивний комплекс, кам’яні фортеці, дитяче кафе. Для дітей та їх батьків були відкриті двері в кімнати сміху. Працював у парку й «майданчик розваг малюків» з батутами, електромобілями та водяними атракціонами. На алеях парку розмістилися герої улюблених казок: Іван-царевич зі своєю Царівною-жабою, солодкоголосий гусляр Садко, веселий Ємеля на печі, зовсім не страшна баба Яга, Мауглі з чорною пантерою Багірою, Нептун… На вході відвідувачів зустрічав величезний Кіт у чоботях, який розкланювався гостям. А на дерев’яному кораблі під вітрилами виходили такі прекрасні фото…п1

Протягом декількох років «Казка» вважалася одним з найкращих парків подібного типу в СРСР, була гордістю і красою міста Суми. Парк часто зображували на радянських листівках.

На жаль, з роками через відсутність належного фінансування та вандалізм відвідувачів паркове господарство занепало. У 2007 році парк навіть збиралися закрити через відсутність належних умов для відпочинку городян. І хоча Кота в чоботях згодом замінили на нового, кланявся він, як пригадують очевидці, тільки у день свого «відкриття». А про дерев’яний корабль і фортецю сучасним дітям хіба що батьки можуть розповісти, а то й взагалі дідусі з бабусями.

Але наразі не все так безнадійно, запевняє очільник КП «Сумикомунінвест» Олег Левченко, адже цьогоріч у комунальному бюджеті міста на реконструкцію і благоустрій парку заплановано близько мільйона гривень.

Куди ж підуть гроші? Олег Левченко говорить, що вже в середині літа в парку з’явиться контактний фонтан, розпочнеться будівництво футбольного поля і кортів для бадмінтону. Також комунальники обіцяють оновити автодром та ліквідувати таку проблему, як цвітіння води у штучній водоймі біля замку, а також поремонтувати будівлі на території.

Поділитися в соціальних мережах: