На Шосткинщині буревій виламав 170 гектарів лісу

6

Стихія вирувала на території Клишковскої сільради, біля села Московське, в суботу, 10 червня, пише Шостка.Info.

За даними ДП «Шосткинський агролісгосп», буревій пошкодив ліс на площі близько 170 га. Місцями дерева вивернуті з корінням, ще частина — зламані навпіл.

Фахівці ДП «Шосткинський агролісгосп» відзначають, що вітровали (коли дерева вивертає з корінням) і буреломи (коли ламаються стовбури дерев) в нашій місцевості не рідкість і бувають майже щорічно. В основному, влітку, після тривалої спеки, з грозами приходять сильні вітри, які і спричиняють лісовим насадженням великої шкоди.

Як зазначає директор ДП «Шосткинський агролісгосп» Петро Костюченко, зараз всі сили і засоби підприємства кинуті на усунення наслідків, потрібні додаткові витрати, щоб врятувати деревину.

9

«Зломленим деревам всього по 60-70 років, тоді як технічної стиглості дерево досягає лише у 80. Необхідно в короткий термін прибрати дерева і переробити на деревину, тому що в спеку вона почне синіти і втратить товарний вигляд. Всю деревину обов’язково врятуємо, відправимо на переробку, на виготовлення пиломатеріалів», — коментуэ головний лісничий ДП «Шосткинський агролісгосп» Сергій Ходько.

7

Зараз лісове господарство планує проведення вибірково-санітарних рубок. Ведуть роботи по відведенню ділянок під санітарні рубки, оформляють дозвільні документи, буде створено спеціальну комісію для обстеження. Після приступлять до ліквідації повалених дерев, вибірково-санітарних рубок.

Знадобляться ще роки роботи, поки відновлять ліс. Ділянки суцільної вирубки після стихійного явища засадять новими саджанцями. Там, де дерева зламані місцями, їх приберуть, а решта навколо ще будуть рости до віку технічної стиглості. Років через 15-20 їх можна буде спиляти на деревину і всю ділянку підготувати під посадку молодого лісу.

8

Поділитися в соціальних мережах: