На стратегічному авіазаводі викрили агента ГРУ

Агента російської військової розвідки викрили на одному із стратегічних підприємств України – авіазаводі “МіГремонт” в Запоріжжі. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

“На флешці у вже затриманого шпигуна були фотографії ударних українських винищувачів. Носій інформації знайшли під час обшуку у Олексія Лазаренка в його брудних шкарпетках”, – наголошується в повідомленні.

Він був завербований п’ять років тому, мав прямий доступ до українських військових таємниць.

Його затримали влітку 2019 року на кордоні з Росією, він їхав до куратора з новою інформацією про завод. На диску були літаки в цехах, ремонтна документація та інші секрети українського авіапрому.

“Все це агент віз офіцеру Головного розвідуправління Генштабу Збройних Сил Росії Сергію Казачкову”, – йдеться в повідомленні.

Для кодування повідомлень ГРУшники видали ноутбук з шифрувальною програмою і два телефони-примари, які неможливо відстежити в мережі.

“Під час відправки інформації телефон міняв унікальний ідентифікаційний номер, а при зміні IMEI в мережі сім-карту можна не помітити. Кожен раз це як абсолютно новий пристрій”, – наголошується в повідомленні.

Українська розвідка дізналася про те, що на цьому підприємстві працює російський агент ще в жовтні 2018 року. Тоді у Вінницькій області при загадкових обставин розбився літак Су-27. Літак щойно пройшов модернізацію на заводі “МіГремонт” в Запоріжжі.

Агент стверджує, що в той період диверсійних завдань не отримував.

Джерело: news.liga.net

Поділитися в соціальних мережах: